سه شنبه 22 شهریور 1390

شكاف در میان كشورهای عربی بر سر مراجعه تشكیلات خودگردان به سازمان ملل

• نوشته شده توسط: ramin h

شكاف در میان كشورهای عربی بر سر مراجعه تشكیلات خودگردان به سازمان ملل

خبرگزاری فارس: یک منبع آگاه در اتحادیه عرب از اختلاف دیدگاه کشورهای عربی در خصوص مراجعه تشکیلات خودگردان فلسطین به سازمان ملل و درخواست به رسمیت شناختن کشور فلسطین خبر داد.

خبرگزاری فارس: شكاف در میان كشورهای عربی بر سر مراجعه تشكیلات خودگردان به سازمان ملل

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری"فلسطین الیوم"، برخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از جمله قطر، امارات و کویت با مراجعه تشکیلات خودگردان فلسطین به شورای امنیت به منظور به رسمیت شناختن کشور فلسطین مخالف هستند.
 
بر اساس این گزارش در نشست اخیر اتحادیه عرب سه کشور قطر، امارات و کویت به تشکیلات خودگردان فلسطین نسبت به وتوی آمریکا علیه درخواست این تشکیلات در شورای امنیت و مجازات‌های بعدی که کنگره آمریکا علیه تشکیلات خودگردان اعمال خواهد کرد، هشدار دادند.
 
بنابر این گزارش مواضع مخالف این سه کشور عربی در حالی است که مصر، سوریه، عربستان، عمان و بقیه کشورهای عربی از تلاش فلسطینیان برای مراجعه به شورای امنیت به منظور دستیابی به عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل و به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین در مرزهای سال 1967 به پایتختی قدس شرقی حمایت می‌کنند.
 
این در حالی است که "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا به صراحت اعلام کرده است که واشنگتن درخواست فلسطینیان برای به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین در شورای امنیت را وتو خواهد کرد.  
 
قرار است تشکیلات خودگردان فلسطین 20 سپتامبر(29 شهریور) درخواست خود درباره به رسمیت شناختن کشور فلسطین و دستیابی به عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل را به مجمع عمومی این سازمان ارائه کند.
 
انتهای پیام/.منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900622001479

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات