سه شنبه 22 شهریور 1390

باغ ‌شهرها باید در یک منطقه ویژه احداث شوند

• نوشته شده توسط: ramin h

دادستان استان زنجان:
باغ ‌شهرها باید در یک منطقه ویژه احداث شوند

خبرگزاری فارس: دادستان کل استان زنجان گفت: برای نظارت مطلوب باغ ‌شهرها باید در یک منطقه ویژه احداث شوند.

خبرگزاری فارس: باغ ‌شهرها باید در یک منطقه ویژه احداث شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجت‌الاسلام حسن مظفری بعد از ظهر سه‌شنبه در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان زنجان اظهار داشت: باغ ‌شهرهایی که در نواحی مختلف استان احداث می‌شود موجب کمتر شدن توسعه اراضی استان می‌شود.
وی با اشاره به اینکه با احداث باغ‌ شهرها در اطراف استان پس از مدتی اطراف شهر پر از باغ‌ شهر می‌شود، ادامه داد: در صورتی که این باغ‌ شهرها در یک منطقه ویژه احداث شود، نظارت و کنترل بیشتری بر آنها صورت می‌گیرد.
دادستان استان زنجان با اشاره به اینکه احداث باغ‌شهرها نقش بسیاری در آینده استان دارد، اضافه کرد: باید همه افراد خود را در این امر مسئول دانسته و اقدامات لازم را در زمینه احداث اصولی این باغ ‌شهرها انجام دهند.
وی با بیان اینکه استان زنجان کمترین احداث باغ ‌شهر را دارد، افزود: در حال حاضر کنترل بر احداث باغ شهرها به خوبی صورت می‌گیرد، ولی باید نظارت و کنترل در این زمینه بیشتر شود.
حجت‌الاسلام مظفری با بیان اینکه کنترل و نظارت بر احداث باغ‌ شهرها از وظایف شرعی هر مسئولی است، ادامه داد:  قوانین ممنوعیت از ساخت باغ ‌شهرها محدود به افراد عادی جامعه نبوده و افرادی که در سازمان‌های مختلف هستند نیز باید این قوانین را رعایت کنند.
وی اذعان داشت: با ساخت باغ ‌شهر در یک منطقه ویژه احداث این کار می‌توان کمک شایانی به کنترل خروج سرمایه از استان کرده و همچنین افراد متقاضی ساخت نیز می‌توانند، از این باغ‌شهرها به عنوان مکانی برای تفریح سالم استفاده کنند.
دادستان استان زنجان با تاکید بر لزوم ارجحیت دادن منافع ملی بر منافع شخصی ادامه داد: نباید به دلیل به دست آوردن یک هزار متر زمین اصول را زیر پا گذاشته و کارهای غیرقانونی و به ضرر شهروندان انجام دهیم.
وی عمل به وظایف شرعی را یکی از مهم‌ترین وظایف مدیران و مسئولان دانست و افزود: مسئولان فعال در بخش‌های مختلف باید منافع مردم را منافع خود دانسته و در حفظ این منافع به نحو احسن و در خور، اقدامات لازم را انجام دهند.
حجت‌الاسلام مظفری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم حفظ و احیای خون‌های شهیدان دفاع مقدس اضافه کرد: انقلاب با فداکاری شهدا به دست آمده و مسئولان باید اقدامات لازم را در زمینه حفظ انقلاب و نظام از انحراف‌ها انجام دهند.
وی یادآور شد: در حال حاضر وظیفه مسئولان و مردم مهم‌تر از زمان جنگ است و باید همگان اقدامات لازم را در هرچه بهتر انجام دادن وظیفه خود انجام دهند.
دادستان استان زنجان همچنین با اشاره به لزوم صراحت در مورد اعلام وظایف هر شخص در جامعه ادامه داد: هر شخصی باید فعالیت‌های لازم را در خصوص انجام وظایف خود به صورت اصولی و شرعی انجام دهد.
وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اضافه کرد: روش‌های شهدای دولت الگوی مناسبی در نحوه عملکرد برای مدیران و دولت مردان در بخش‌های مختلف است.
انتهای پیام/ل20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900622001396

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic