سه شنبه 22 شهریور 1390

برخورد قاطع قوه قضائیه با عاملان اختلاس بانك صادرات‌

• نوشته شده توسط: ramin h

قاضی‌زاده در گفت‌وگو با فارس خواستار شد:
برخورد قاطع قوه قضائیه با عاملان اختلاس بانك صادرات‌

خبرگزاری فارس: نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بر برخورد سریع با عاملان اختلاس در بانک صادرات تاکید کرد و گفت: قوه قضائیه در مقابله با مفسدین اقتصای برخورد محکم و قاطعی نداشته است.

خبرگزاری فارس: برخورد قاطع قوه قضائیه با عاملان اختلاس بانك صادرات‌

امیرحسین قاضی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به پرونده اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی در بانک صادرات‌ اظهار داشت: قوه قضائیه در ‌ارتباط‌ با بررسی پرونده‌های مفاسد اقتصادی برخورد محکم و مناسبی نداشته است.
وی وظایف اصلی دستگاه قضا در کشور را ایجاد عدالت و از بین بردن ظلم و فساد بر شمرد و افزود: اگر موردی در ارتباط با تخلفات اقتصادی است، باید با قاطعیت برخورد کنید.
نماینده مردم مشهد و کلات عملکرد قوه قضائیه در ارتباط با عاملان فساد در بانک‌ها را ضعیف خواند و خاطرنشان کرد: چرا قوه قضائیه طوری عمل کرده است که فساد در بانک‌ها شکل گیرد به صورتی که کسی احساس امنیت نکند و ‌چنانچه اگر به اشتباه به کسی تهمت زده شده است باید با عاملان آن برخوردی جدی صورت گیرد.
وی نبود نظام بانکداری اسلامی در کشور را یکی از دلایل ایجاد فساد در نظام بانکی کشور خواند و تصریح کرد: نظام بانکی کشور بیمار است زمانی که اعلام می‌کنند نزدیک به 40 درصد انحراف در اهدای وام‌های زود‌بازده به وجود آمده است، نشان از نبود نظارت درست بر نظام بانکی کشور دارد.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی پرونده‌ شخصی که سبب اختلاس در بانک صادرات شده، دو سال پیش در کمیسیون اصل 90، اظهار داشت: همان زمان در کمیسیون اصل 90 نسبت به بروز تخلف در ‌ارتباط‌ با شخصی که در بانک صادرات مطرح است تذکر داده شد در آن زمان هنوز رقم اختلاس به 2800 میلیارد تومان نرسیده بود.
وی از عکس‌العمل رئیس بانک صادرات در ارتباط با اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی در این بانک انتقاد کرد و افزود: اتفاقی شبیه به این در کشوری همانند ژاپن سبب استعفای وزیر وقت و عذرخواهی نخست وزیر از مردم شد.
نماینده مردم مشهد و کلات نبود عزمی جدی در دولت را برای برخورد با مفسدین اقتصادی را یکی از مشکلات خواند و خاطرنشان کرد: شاهد بودیم کسانی که در ‌ارتباط‌ با پرونده اختلاس در بانک صادرات خواستار برخورد جدی با عاملان آن شده بودند به آنان تذکر داده شد و بعضاً از سمت خود نیز جابجا شدند.
وی بر وجود شبکه‌ای گسترده و پیچیده در پرونده اختلاس در بانک صادرات تاکید کرد و اظهار داشت: پرونده اختلاس در بانک صادرات نشان از ضعف مدیریت در بانک صادرات دارد.
قاضی‌زاده با اشاره به پرونده‌هایی همانند بدهی 1500 میلیاردی شخصی به بانک‌ها و نیز پرونده شهرام جزایری، گفت: کسی باید فکری به حال بانک‌ها بکند و اگر این پول‌ها متعلق به بخش خصوصی بود، این اتفاق هرگز رخ نمی‌داد.
انتهای پیام/ش20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900622000964

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات