چهارشنبه 23 شهریور 1390

عنایت ویژه جامعه روحانیت به سخنان آیت‌الله مصباح/تأكید آیت‌الله مهدوی بر حضور جبهه پایداری در 7+8

• نوشته شده توسط: ramin h

تشریح جلسه شب گذشته جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگوی فارس با سالک
عنایت ویژه جامعه روحانیت به سخنان آیت‌الله مصباح/تأكید آیت‌الله مهدوی بر حضور جبهه پایداری در 7+8

خبرگزاری فارس: سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: آیت‌الله مهدویکنی معتقدند اگر اعضای جبهه پایداری در جلسات 7+8 شرکت کنند، قطعاً نتایج مطلوبتری در زمینه اتحاد اصولگرایان به دست خواهد آمد.

خبرگزاری فارس: عنایت ویژه جامعه روحانیت به سخنان آیت‌الله مصباح/تأكید آیت‌الله مهدوی بر حضور جبهه پایداری در 7+8

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، جلسه شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با حضور اکثریت اعضا و آیت‌الله مهدوی کنی دبیرکل این تشکل برگزار شد.

حجت‌الاسلام احمد سالک سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، گفت: در این نشست طبق روال همیشگی، پس از بحث و بررسی در خصوص اخبار و مسائل جاری روز از جمله اختلاس در سیستم بانکی، جامعه روحانیت مبارز خواهان پیگیری مجدانه مسئولان کشور و رسیدگی به این موضوع شدند.

بیداری اسلامی و مسائل مربوط به انتخابات آینده از دیگر مسائلی بود که سالک آنها را جزء مسائل مطرح شده در جلسه جامعه روحانیت مبارز عنوان کرد و ضمن اشاره به نشست‌های یکسال و نیم اخیر جامعتین گفت: جامعه روحانیت مبارز مبنای حرکت در انتخابات را منشور اصولگرایی می‌داند و بر آن تاکید می‌کند و مسئولان اصولگرا نیز آنرا پذیرفته‌اند.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: موفقیت در انتخابات آینده منوط به تکیه بر منشور اصولگرایی و مفاد آن است. بنابراین مسئولان اصولگرا باید با تفسیر دقیق بندهای این منشور، از طریق رسانه‌ها مسائل را برای مردم روشن کنند و بدین وسیله وجه امتیاز جریان اصولگرایی و سایر جریاناتی که درصدد تخریب وحدت میان اصولگرایان هستند، مشخص شود.

حجت‌الاسلام سالک خاطرنشان کرد: با توجه به حضور برخی برادران در جبهه پایداری انقلاب اسلامی شاهد هستیم عده‌ای از افراد حرکت‌هایی را انجام می‌دهند که باعث افتراق میان جامعه اصولگرایی می‌شود. بنابراین در نشست شب گذشته جامعه روحانیت مبارز تاکید شد جبهه پایداری که جمعی از بزرگان انقلاب در آن هستند از بدنه جامعه اصولگرایی است.

وی ادامه داد:‌ جامعه روحانیت مبارز از اعضای جبهه پایداری دعوت به عمل می‌آورد تا در جلسات 8+7 حضور یابند؛ ما امیدواریم با حضور آنان اتحاد اصولگرایی تقویت شود و میدان از دست فرصت‌طلبان و بدخواهان گرفته شود.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز همچنین با اشاره به فرمایشات آیت‌الله مصباح یزدی گفت: جامعه روحانیت مبارز نسبت به فرمایشات آیت‌الله مصباح عنایت ویژه‌ای دارد و در مجموع رهنمودهای ایشان را در جهت تقویت جبهه اصولگرایی می‌داند.

حجت‌الاسلام سالک متذکر شد: منظور ما از ائتلاف اصولگرایی، ائتلاف سلایق مختلف در میان اصولگرایان است به عبارتی دیگر اصولگرایانی که خطوط قرمز انقلاب و نظام را قبول دارند و بر مبنای منشور اصولگرایی حرکت می‌کنند.

وی با اشاره به برخی اظهارنظرها و اخبار درباره تغییر ترکیب 7+8، گفت: ما این موضوع را از آیت‌الله مهدوی‌کنی سوال کردیم و ایشان گفتند اگر جبهه پایداری در جلسات حضور پیدا کنند، قطعاً نتایج مطلوبتری را در زمینه اتحاد اصولگرایان به دست خواهیم آورد. البته اعضای جبهه پایداری تاکنون هیچ اظهارنظری مبنی بر تصمیمشان بر عدم حضور در جلسات کمیته متحد اصولگرایان اعلام نکرده‌اند و بر همین اساس امیدواریم که به زودی در جلسات شرکت کنند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900623000279

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات