چهارشنبه 23 شهریور 1390

درخواست مشایی از دولت‌آبادی برای تعقیب حاج منصور

• نوشته شده توسط: ramin h

وکیل رئیس دفتر احمدی‌نژاد: تهدید به مرگ مشایی جرم است/
درخواست مشایی از دولت‌آبادی برای تعقیب حاج منصور

خبرگزاری فارس: وکیل اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در نامه‌ای به دادستان عمومی و انقلاب تهران خواستار تعقیب کیفری حاج منصور ارضی از مداحان مشهور کشور شد.

خبرگزاری فارس: درخواست مشایی از دولت‌آبادی برای تعقیب حاج منصور

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، وکیل مدافع اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور در نامه ای به دادستان عمومی و انقلاب تهران خواستار تعقیب کیفری منصور ارضی یکی از مداحان مشهور کشور به دلیل تهدید به قتل اسفندیار رحیم مشایی و مجازات وی طبق قوانین قانون مجازات اسلامی شد.

علی اصغر حسینی در نامه خود به دادستان عمومی و انقلاب تهران به اظهارات منصور ارضی از مداحان مشهور کشور علیه رئیس دفتر رئیس جمهور اشاره و تصریح کرده است: این بار منصور ارضی از مداحان معروف کشور در ادامه سخنان و اظهارات توهین آمیز و مجرمانه خود علیه مهندس اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان و در مسجد ارک تهران، مرتکب جرم تهدید به قتل موضوع ماده (669) قانون مجازات اسلامی گردیده است، ضمن آنکه این اظهارات مصداق بارز عناوین مجرمانه تهدید به قتل موضوع ماده (669) قانون مجازات اسلامی و توهین موضوع ماده(608) قانون مجازات اسلامی می باشد.

وی در ادامه نامه خود آورده است: از سوی دیگر این سخنان بازتاب امنیتی گسترده ای را نیز در سطح داخلی و بین المللی داشته و چنین به ذهن متبادر می نماید که در نظام قانون مدار جمهوری اسلامی ایران، شخصی در جایگاه یک مداح و روضه خوان می تواند فتوای قتل یک مقام ارشد دولتی را صادر کند و یک شهروند دیگر را تهدید به قتل نماید.

لازم به یادآوری است حاج منصور ارضی در مراسم شب قدر سال گذشته طی سخنانی انتقادی نسبت به عملکرد رئیس دفتر رئیس جمهور خواستار برخورد با وی شده بود.

به گفته وکیل مشایی در پی این سخنان مداح مشهور تهران بود که دفتر رئیس جمهور از منصور ارضی به دستگاه قضایی شکایت کرد که این پرونده به شعبه 9 بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع شد اما تاکنون به این موضوع رسیدگی نشده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه اظهارات منصور ارضی بازتاب گسترده ای در سایت‌ها و رسانه‌های جمعی داشته است؛ به استناد مواد(669 و 608) قانون مجازات اسلامی، تعقیب کیفری وی را از داستان عمومی و انقلاب تهران خواستار شده است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900623000313

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic