چهارشنبه 23 شهریور 1390

احمدی‌نژاد «اسناد اشغال ایران» را به سازمان ملل می‌برد

• نوشته شده توسط: ramin h

اختصاصی فارس/
احمدی‌نژاد «اسناد اشغال ایران» را به سازمان ملل می‌برد

خبرگزاری فارس: مدیر عامل موسسه خانه کتاب گفت: رییس جمهور کشورمان در سفر به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، هدیه‌ای ویژه برای هیئت‌های سیاسی در نظر گرفته که آن را با خود به نیویورک خواهد برد.

کتاب «اسناد اشغال ایران توسط متفقین در جنگ‌جهانی دوم» به روسای هیت‌های سیاسی كشورهای جهان اهدا می‌شود
کتاب «اسناد اشغال ایران توسط متفقین در جنگ‌جهانی دوم» به روسای هیت‌های سیاسی كشورهای جهان اهدا می‌شود
-------------------------------

علی شجاعی صایین، مدیر عامل خانه کتاب در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، درباره هدیه رئیس جمهور ایران محمود احمدی نژاد به هیات‌های سیاسی حاضر در نیویورک گفت: کتاب «اسناد اشغال ایران توسط متفقین در جنگ‌جهانی دوم» خوشبختانه ترجمه و چاپ شد تا رئیس جمهور در سفر به نیویورک این اثر را به همراه داشته باشد.

شجاعی در ادامه در پاسخ به فارس درباره هدف از هدیه این کتاب به هیئت‌های سیاسی حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل افزود: اشغال ایران توسط متفقین در جنگ‌جهانی دوم، بین‌المللی است و علاوه بر جنبه‌های تاریخی که باید بررسی شود در این کتاب اسناد زیادی از اجحافی که متفقین در حق مردم ایران در زمان اشغال ایران در جنگ جهانی دوم کرده‌اند، ارائه شده‌اند؛ البته این موضوع دارای جنبه‌های حقوقی هم هست که این مهم در حوزه کاری وزارت امور خارجه و مراجع حقوقی است.

به گفته شجاعی، ترجمه کتاب «اسناد اشغال ایران توسط متفقین در جنگ‌جهانی دوم» قطعا می‌تواند گوشه‌هایی از این وظیفه را انجام داده و تببین حقوقی هم برای این مسئله داشته باشد که در صورت پیگیری‌های حقوقی به عنوان اسناد قابل ارائه به مراجع ذیربط باشد.

وی با اشاره به کتاب ترجمه شده «اسناد اشغال ایران توسط متفقین در جنگ‌جهانی دوم» افزود: اصل کتاب 5 جلد است که موسسه خانه کتاب آن را به زبان فارسی با همکاری معاونت پژوهشی نهاد ریاست جمهوری آن را منتشر کرد، اصل کتاب کاری سندی و در واقع اسناد آن مربوط به آن ایام و سال‌هاست که در این کتاب در قالب مدون و فصل‌بندی ارائه شده و چکیده آن ترجمه گروهی از مترجمان است که در حال حاضر در یک مجلد منتشر شده است.

مدیر عامل خانه کتاب در پاسخ به این پرسش که احمدی‌نژاد چند جلد از این کتاب را به همراه خود در مجمع عمومی سازمان ملل خواهد داشت ابراز داشت: قرار بود 1000 جلد آماده و ارائه شود که از این تعداد بخشی تحویل داده شده و سایر مجلدات هم آماده تحویل است که بزودی این کار اجرایی می‌شود.

وی در خاتمه اظهار داشت: این مساله از سوی شخص رییس جمهور پیشنهاد شده و این کتاب که ترجمه‌ای از پنج جلد کتاب «اسناد اشغال ایران در زمان جنگ جهانی دوم توسط متفقین» به زبان انگلیسی است، به هیئت‌های سیاسی حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اهدا خواهد شد.
انتهای پیام/ومنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900623000247

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات