چهارشنبه 23 شهریور 1390

حاشیه‌سازی فرهنگی در شرایط پیشرفت ملی و بیداری اسلامی

• نوشته شده توسط: ramin h

پروژه‌ای بزرگ‌تر از انحراف و عمیق‌تر از فتنه ۸۸؛
حاشیه‌سازی فرهنگی در شرایط پیشرفت ملی و بیداری اسلامی

خبرگزاری فارس: روند التهابات، حاشیه‌ها و هیجانات کاذب در کشور و تحرکات جریانات منحرف در زمین دشمن حاکی از آن است که پروژه‌ای بزرگتر از انحراف و عمیق تر از فتنه 88 پشت جملاتی سطحی گنجیده است

خبرگزاری فارس: حاشیه‌سازی فرهنگی در شرایط پیشرفت ملی و بیداری اسلامی

دست کم گرفتن طریقه نبرد به انضمام رودربایستی در رویارویی با ارتش سایبری دشمنان در جنگ فرهنگی به گونه‌ای که در ادامه غفلت‌های اساسی یک مسئول از زیربنای فرهنگی کشور، اعتقاد به بی‌اعتقادی در زمینه جنگ فرهنگی رونمایی شود، آسیب‌های بسیار کلانی در پی خواهد داشت که به سادگی نمی‌توان از آن گذشت.

آلوده کردن مسائل اصلی به جریانی
از آنجا که گفتمان یک مسئول خصوصاً اگر در دستگاه‌های اجرایی کشور مشغول به فعالیت باشد، ممکن است در سطح داخلی و حتی بین‌المللی بخشی از گفتمان حاکمیت محسوب شود، از این بابت تمامی مسئولان باید مراقب گفتار و رفتار خود باشند و از اظهارنظر خارج از دایره نظام و انقلاب بپرهیزند.

اشتغال به اظهارنظرات ناصواب و نظریات برآمده از افکار و اندیشه‌های انحرافی و دخیل کردن اینگونه موارد در امور استراتژیک کشور، حاصلی غیر از آلوده کردن مسائل اصلی به جریانی ندارد.

یارگیری به نفع دشمن در جنگ نرم
تصویب بودجه‌های کلان از سوی دشمنان برای پیشبرد اهداف جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران و وابستگی بودجه برخی از نهادهای نظامی جبهه استکبار به اهداف جنگ فرهنگی حاکی از مشغولیت بیگانگان به جنگ علیه نظام ایران است؛ جنگی که ابزار آن از تانک و موشک به قلم و سایت اینترنتی و ماهواره تغییر کرده است. آنان در فرآیند جنگ نرم، مدام در حال یارگیری هستند و از داخل و خارج می‌کوشند تا بر دایره اصحاب خود بیفزایند.

در این شرایط اگر بپذیریم که به عنوان مثال فتنه ۸۸ یک یارگیری عظیم از سوی نظام سلطه برای پیشبرد جنگ نرم و فروپاشی از درون بود، غفلت از جنگ فرهنگی و بودجه‌های مختص آن، آیا نمی‌تواند دشمن را سریع‌تر به کامیابی و یارگیری برساند؟

با توجه به آنکه در طول بیش از ۳۰ سال عمر انقلاب اسلامی پس از تهاجم نظامی به ایران، یک لحظه تهاجم فرهنگی علیه جمهوری اسلامی قطع نشده و در شرایط فعلی بیش از گذشته در پیش است، جریانی که اعتقادی به جنگ فرهنگی ندارد، آیا فکر کرده است که با این بی‌اعتقادی احتمالاً در آینده خانه‌های خالی دشمن را پر خواهد کرد؟

حواس‌پرتی جمعی و ایجاد تزلزل در تحولات منطقه
حواس‌پرتی جمعی در داخل و خارج از کشور به گونه‌ای که افکار جهانی از مقوله انقلاب اسلامی و فرهنگ انقلاب منحرف شود و این انحراف تا به جایی ادامه یابد که حتی تهاجم فرهنگی و مقابله با آن به یک خیال خام تبدیل شود، مسیری است که خواه ناخواه در صورت تداوم حاشیه‌سازی‌های برخی از مسئولان درون انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، طی خواهد شد.

در این شرایط، علاوه برآنکه ممکن است انقلاب‌های منطقه که تاکنون با تحولات اسلامی و الگوپذیری از انقلاب اسلامی ایران همراه بوده است به خاموشی گراید یا لااقل تزلزلی در آن ایجاد شود، در داخل کشور نیز حواس پرتی جمعی گسترده شده و ضمن جابه‌جایی مسیر اصلی و فرعی، پیشرفت کشور فدای قدرت‌طلبی یک جریان ائتلافی از منحرفان خواهد شد.

پنهان کردن پروژه‌ای بزرگ‌تر از انحراف و عمیق‌تر از فتنه ۸۸
روند التهابات، حاشیه‌ها و هیجانات کاذب در کشور و تحرکات جریانات منحرف در زمین دشمن حاکی از آن است که پروژه‌ای بزرگتر از انحراف و عمیق تر از فتنه ۸۸ پشت جملاتی سطحی گنجیده است؛ پروژه‌ای که در ائتلاف جریانات ‌ قدرت طلب طراحی شده است و آنان فعلاً با تزریق هیجانات لحظه‌ای و زودگذر به جامعه، به دنبال پنهان نگه داشتن آن پروژه بزرگ‌تر خود هستند؛ پروژه‌ای که اینک در حال رشد و استحکام روی مفاسد اقتصادی و تکرار مواضع اپوزیسیونی برخی از مسئولان گذشته است، اما در وقت خود میوه‌های تلخی را البته بسیار ارزان و ناقابل به عده‌ای اغتشاشگر خیابانی و نیز فرهنگی به فروش خواهد رساند. شاید آن زمان، ایام انتخابات باشد؛ این هشدار را باید جدی گرفت و به سادگی نمی‌توان از آن گذشت.

میثم شریف حسینی
 
منبع : جوان آنلاین

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900622000939

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic