چهارشنبه 30 شهریور 1390

ایستادگی در برابر ساز و كارهای ناعادلانه جهان برای تحقق واقعی حقوق بشر

• نوشته شده توسط: ramin h

احمدی‌نژاد خواستار شد؛
ایستادگی در برابر ساز و كارهای ناعادلانه جهان برای تحقق واقعی حقوق بشر

خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه در طول تاریخ طاغوت‌ها ریشه در نقض سیستماتیک حقوق بشر داشته‌اند، اظهار داشت: در عصر کنونی نیز برخی دولت‌های غربی به طور سیستماتیک، بیعدالتی و پایمال‌کردن حقوق ملت‌ها را از طریق ساز و کارهای ناعادلانه در جهان اعمال میکنند.

خبرگزاری فارس: ایستادگی در برابر ساز و كارهای ناعادلانه جهان برای تحقق واقعی حقوق بشر

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشورمان در حاشیه سفر به نیویورک برای شرکت در شصت و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مصاحبه‌ای حقوق بشر و تلاش برای تحقق کامل آن را موضوعی بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و گفت: در طول تاریخ همه انبیاء، اولیاء و صلحا برای احیاء و بازیابی حقوق، کرامت و حیثیت انسانی تلاش کردند و چنانچه حقوق انسان‌ها آنطور که باید محقق شود، آن جامعه سعادتمند و کمال‌یافته خواهد بود.

رئیس‌جمهور مهمترین عامل مخدوش کردن حقوق بشر و شأن انسانی را در جهان قدرت‌طلبان و خودخواهان دانست و گفت: اگر چه ممکن است در برخی کشورها حقوق انسان‌ها به طور موردی و یا غیرعمدی نقض شود، اما بدترین شرایط این است که به طور سیستماتیک و برنامه‌ریزی شده، نظاماتی برقرار شود تا تعریفی که از انسان، حکومت و قدرت ارائه می‌دهد کاملاً ضدانسانی و علیه کرامت و شأن انسا‌ها باشد؛ در چنین وضعیتی حقوق ملت‌ها به طور گسترده نقض می‌شود. مانند سیستم مالی و اقتصادی دنیا و یا شورای امنیت که تمامیت ارضی ملت‌ها را تحت سنگین‌ترین و گسترده‌ترین فشارها و تحمیل‌ها قرار می‌دهد. 

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه حقوق واقعی بشریت باید در جهان محقق شود، اظهار داشت: هرکس در هر کجای دنیا که طرفدار انسان‌ها است، باید در مقابل ساز و کارهای ناعادلانه و ضدانسانی جهانی ایستادگی کرده و در مسیر اصلاح آنها تلاش کند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: نظام جایگزین وضعیت کنونی اولاً‌ باید ویژگی‌های منفی نظام موجود را نداشته باشد و ثانیاً بر پایه توحید، عدالت و آرمان‌های اصلی بشریت یعنی آزادی، برابری و حق انتخاب آزاد، استوار باشد.

احمدی‌نژاد در پاسخ به اینکه چه موضوعی بیش از همه ذهن‌تان را مشغول کرده است، اظهار داشت: آنچه غالباً ذهنم را مشغول کرده فرصت‌ها و برنامه‌هایی است که می‌شود برای سعادت و کمال جامعه بشری و رفع ظلم، تبعیض و بداخلاقی در جهان اعمال کرد و محبت دوستی و عدالت را در بین آحاد ملت‌ها و دولت‌ها گسترش داد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630000301

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic