چهارشنبه 30 شهریور 1390

سیطره سلطه‌گران به واسطه بیداری ملت‌ها رو به پایان است

• نوشته شده توسط: ramin h

احمدی‌نژاد در دیدار مورالس:
سیطره سلطه‌گران به واسطه بیداری ملت‌ها رو به پایان است

خبرگزاری فارس: روسای جمهور ایران و بولیوی مهمترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد بحث و تبادل نظر قرار داده و اقدامات مداخله‌جویانه کشورهای زورگو و سلطه‌گر را محکوم کردند.

خبرگزاری فارس: سیطره سلطه‌گران به واسطه بیداری ملت‌ها رو به پایان است

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور در جریان سفر به نیویورک برای شرکت در شصت و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در دیدار اوو مورالس همتای بولیویایی خود، همبستگی و یکپارچگی کشورهای مستقل در برابر استعمارگران را مورد تأکید قرار داد و گفت: تحولات و اقداماتی که در آمریکای لاتین آغاز شده به نفع کشورها و ملت‌های مستقل و آزادی‌خواه جهان است.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران به خصوص در حوزه سیاست خارجی تغییرناپذیر است، اظهار داشت: هیچ عاملی نمی‌تواند خللی در روابط ایران با کشورهای مستقل به ویژه بولیوی ایجاد کند. 

احمدی‌‌نژاد با اشاره به دخالت‌های سلطه‌گران در امور داخلی کشورهای منطقه، خاطرنشان کرد: اگر چه دولت آمریکا و برخی متحدین آن همچنان به دخالت در منطقه و ایجاد تنش و درگیری در کشورهای مستقل ادامه می‌دهند، اما این‌‌گونه دخالت‌‌ها دیگر جوابگو نیست چرا که ملت‌ها بیدار شدند و به واسطه این بیداری سیطره سلطه‌گران رو به پایان است.

رئیس‌جمهور با اشاره به ظرفیت‌های فراوانی که برای همکاری میان ایران و بولیوی وجود دارد،‌ فعال کردن تمامی این ظرفیت‌ها را در راستای منافع دو ملت و ملت‌های منطقه مورد تاکید قرار داد.

اوو مورالس رئیس‌جمهور بولیوی نیز در این دیدار روابط دو کشور را عمیق و دوستانه دانست و گفت: بولیوی از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران حمایت کرده و دخالت‌های دیگران نمی‌تواند مانعی در روابط دو کشور ایجاد کند.

وی با بیان اینکه استراتژی آمریکا ایجاد تفرقه و جدایی بین ملت‌های مستقل است، گفت : زندگی دولتمردان آمریکا با دخالت در امور سایر کشورها می‌گذرد چرا که آنها با روحیه استکباری به دنبال تسلط بر منافع کشور هستند، اما ملت‌ها دیگر چنین اجازه‌ای به آنان نخواهند داد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630000159

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic