تبلیغات
روزنامه - تصویب 30 درصد از مجموع طرح‌های صندوق به ارزش 1200 میلیارد ریال
چهارشنبه 30 شهریور 1390

تصویب 30 درصد از مجموع طرح‌های صندوق به ارزش 1200 میلیارد ریال

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
تصویب 30 درصد از مجموع طرح‌های صندوق به ارزش 1200 میلیارد ریال

خبرگزاری فارس: مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با اشاره به تصویب 30 درصد از مجموع 250 طرح ارائه شده به این صندوق به ارزش 1200 میلیارد ریال گفت: به دنبال رایزنی با بانک‌ها برای ارتقاء سطح بهره‌وری از ظرفیت صندوق هستیم.

خبرگزاری فارس: تصویب 30 درصد از مجموع طرح‌های صندوق به ارزش 1200 میلیارد ریال

علیرضا مؤتمنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به ایجاد و راه‌اندازی 45 نمایندگی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری در استان‌های مختلف ایران، اظهار داشت: افراد شاغل در نمایندگی‌های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری ترکیبی از نمایندگان اتاق‌های تعاون، شرکت‌های کارآفرینی، برخی اتحادیه‌ها و سرپرستی بانک توسعه تعاون هستند که وظیفه ارائه خدمات به تعاونگران واجد شرایط را دارند.
وی ضمن تأکید بر اینکه با شکل‌گیری نمایندگی‌های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون در استان‌ها مقدمه‌ای برای توسعه این شبکه در شهرهای مهم ایران است، ادامه داد: علاوه بر اینکه با هیچ محدودیتی به لحاظ تأمین منابع سرمایه‌ای و حمایتی مواجه نیستیم، انعقاد قراردادی هم داشتیم با نمایندگی‌ها در مورد قرارداد‌های حجمی به این مفهوم که بابت فعالیت‌های آنان حق‌الزحمه‌ای نیز در نظر گرفته می‌شود.
مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون گفت: از مجموع حدود 250 طرح ارائه شده به صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون حدود 30 درصد مصوب، 20 درصد رد و مابقی در دست بررسی است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته ارزش ریالی 30 درصد طرح‌ مصوب که حائز حمایت‌های ضمانتی شده‌اند بالغ بر 1200  میلیارد ریال تخمین زده می‌شود.
مؤتمنی در خصوص برنامه‌های آتی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، تصریح کرد: اهم برنامه‌های در دست انجام شامل مدیریت و توسعه شبکه نمایندگی‌های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون در 31 استان کشور، عقد تفاهم‌نامه همکاری با بانک‌ها برای افزایش پرونده‌های مرتبط با پروژه‌های تعاونی، اصلاح و تقویت ساختارهای داخلی با اولویت برون‌سپاری خدمات، ایجاد صندوق‌های مشترک و شرکت در سرمایه‌گذاری‌های مشترک داخلی و خارجی از جمله برنامه‌هایی است که طی شش ماهه آتی به دنبال آن خواهیم بود.
وی تأکید کرد: برای برآورد زمانی برای تضمین هزار میلیارد تومان معتقدم حداقل بین دو تا سه سال زمان نیاز خواهیم داشت که البته با افزایش طرح های اقتصادی و قابل استناد بالطبع این روند سرعت بیشتری خواهد گرفت.
انتهای پیام/حمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900628001645

نظرات()