تبلیغات
روزنامه - رئیس مجلس بدون ثبت‌نام حق مخالفت ‌یا موافقت با هیچ موضوعی را ندارد
چهارشنبه 30 شهریور 1390

رئیس مجلس بدون ثبت‌نام حق مخالفت ‌یا موافقت با هیچ موضوعی را ندارد

• نوشته شده توسط: ramin h

عبداللهی در تذکری آئین‌نامه‌ای؛
رئیس مجلس بدون ثبت‌نام حق مخالفت ‌یا موافقت با هیچ موضوعی را ندارد

خبرگزاری فارس: نماینده مردم ماهنشان طی تذکری خطاب به علی لاریجانی گفت:‌ رئیس مجلس اگر قصد دارد به عنوان مخالف یا موافق پیشنهاد یا موضوع خاصی اظهارنظر کند، باید ثبت نام کند و به عنوان رئیس مجلس حق چنین کاری را ندارد.

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس بدون ثبت‌نام حق مخالفت ‌یا موافقت با هیچ موضوعی را ندارد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس طی تذکری با اشاره به عدم حضور نمایندگان دولت در صحن علنی خطاب به رئیس مجلس گفت: ‌چطور می‌شود نمایندگان به هنگام بررسی لایحه بودجه و یا طرح استیضاح تا حدی به مجلس می‌آیند که صندلی نمایندگان مجلس هم پر می‌شود اما امروز تمام صندلی‌‌های دولت خالی است.

وی با بیان اینکه "نمایندگان مجلس ممکن است با نمایندگان دولت درباره موضوعات مختلف و مشکلات مردم در صحن علنی گفت‌وگو کنند"، از رئیس مجلس خواست نسبت به عدم حضور نمایندگان پارلمانی در مجلس تذکر دهد.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر با بیان اینکه هیچ اشکالی در عدم حضور نمایندگان دولت در صحن علنی وجود ندارد، خطاب به قاضی‌پور گفت: ‌مطرح کردن چنین موضوعی از جنابعالی بعید بود، چرا‌که این حق نمایندگان دولت است که در موضوعاتی که به آنها مربوط نیست، در جلسات علنی حضور نداشته باشند و ما نمی‌توانیم به این موضوع اعتراض کنیم.

در ادامه رضا عبدالهی نماینده مردم ماهشان نیز طی تذکری خطاب به رئیس مجلس گفت: طبق آئین‌نامه داخلی مجلس رئیس مجلس اگر بنا دارد به عنوان مخالف یا موافق پیشنهاد خاصی اظهارنظر کند، باید ثبت نام کند اما رئیس مجلس به عنوان مخالف پیشنهاد آقای دلخوش اظهارنظر کرد که این موضوع خلاف آئین‌نامه است.

علی لاریجانی رئیس مجلس تذکر عبداللهی را وارد ندانست و گفت: رئیس مجلس می‌تواند برای سهم بیشتر اظهارنظر کند؛ بنده به عنوان مخالف صحبت نکردم بلکه از آقای دلخوش خواهش کردم که از این پیشنهاد صرف‌نظر کند و ایشان هم پذیرفت و هم‌اکنون حی و حاضر در صحن علنی نشسته است. آقای عبداللهی شما رئیس کمیسیون بودجه هستید و اینگونه اظهارنظر از شما بعید است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630000199

نظرات()