چهارشنبه 30 شهریور 1390

توانمندسازی مدارس كشور برای تحقق شاخص‌های مطلوب "مدرسه زندگی"

• نوشته شده توسط: ramin h

در بیانیه کانون تربیت اسلامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید تأکید شد:
توانمندسازی مدارس كشور برای تحقق شاخص‌های مطلوب "مدرسه زندگی"

خبرگزاری فارس: در بیانیه کانون تربیت اسلامی آمده است: "مدرسه" کانون اصلی تعلیم و تربیت است و توانمندسازی مدارس برای تحقق شاخص‌های مطلوب "مدرسه زندگی" با جلب مشارکت‌ دانش‌آموزان و خانواده‌ها امری ضروری است که هنوز مورد اهتمام کافی قرار نگرفته است.

خبرگزاری فارس: توانمندسازی مدارس كشور برای تحقق شاخص‌های مطلوب "مدرسه زندگی"

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، در بیانیه کانون تربیت اسلامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی 91ـ1390 آمده است: خدای بزرگ را سپاسگزاریم که در پرتو آموزه‌های حیات‌بخش اسلام ناب محمدی (ص)، جریان تعلیم و تربیت میهمن عزیزمان را در مسیر پیشرفت و سعادت نسل آینده هدایت نموده است و آغاز سال تحصیلی جدید را به فرهنگیان ارجمند، دانش‌آموزان عزیز و اولیای محترم آنان تبریک می‌گوییم.

در آستانه سالگرد دفاع مقدس، لازم است خاطره شهیدان و جانبازان دوران 8 ساله دفاع مقدس را گرامی بداریم و ایثارگری‌های مردم عزیزمان را تقدیر و تکریم نماییم. تقارن این ایام با بازگشایی مدارس، الهام‌بخش این حقیت است که فرهنگیان و دانش‌آموزان ما باید پاسدار ارزش‌های انقلابی و پرچمدار عزت و استقلال کشور باشند.
 
"کانون تربیت اسلامی" با گرامیداشت این مناسبت‌ها و و در آستانه سال تحصیلی 91-1390، فرصت را غنیمت شمرده مواضع اصلی خود و توصیه‌های ذیل را به پیشگاه ملت بزرگ ایران به ویژه فرهیختگان و فرهنگیان تقدیم می‌دارد.

در ادامه این بیانیه با اشاره به مواضع کانون تربیت اسلامی آمده است: 1ـ جایگاه و اهمیت تعلیم و تربیت، توجه و همکاری همه دستگاه‌ها و مراکز موثر در رشد و تعالی تربیتی و فرهنگی جامعه نسبت به آموزش و پرورش می‌طلبد و کم توجهی به تحول واقعی آموزش و پرورش، پیشرفت مطلوب جامعه را به تأخیر می‌اندازد لذا بر مسئولان فرض است که با رعایت جهت‌گیری‌های صحیح اسلامی و انقلابی، بر تلاش‌های خود بیفزایند و الگوی مطلوب آموزش و پرورش اسلامی ـ ایرانی را طراحی نموده برای اجرای آن تدابیر لازم را بیندیشند.

2ـ تربیت همه‌جانبه دانش‌آموزان براساس اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در گرو همسویی تمام فعالیت‌های آموزشی و پرورشی و پشتیبانی‌های لازم مدیریتی و اجرایی است، لذا احیای امور تربیتی ـ یادگار شهیدان عزیز رجایی و باهنر ـ به منظور رشد معرفتی، اخلاقی و انقلابی فرزندان این مرز و بوم وظیفه‌ای است که باید با توجه ویژه به آن، بی‌مهری‌های گذشته را جبران کرد.

3ـ "مدرسه" کانون اصلی تعلیم و تربیت است و توانمندسازی مدارس برای تحقق شاخص‌های مطلوب "مدرسه زندگی" با جلب مشارکت‌ دانش‌آموزان و خانواده‌ها امری ضروری است که هنوز مورد اهتمام کافی قرار نگرفته است. انتظار خانواده‌ها از مدارس، محیطی پاک و اخلاقی برای رشد دانش‌آموزان است و بنابراین اتخاذ تدابیر موثر فرهنگی و تربیتی و بصیرت‌بخشی برای مقابله با تهدیدهای فرهنگی دشمنان اسلام و انقلاب و گسترش تقوا و عفاف همراه با تقویت روحیه علمی در مدارس در اولویت قرار دارد؛ مدیران به عنوان رهبران تربیتی مدارس، خود با ابتکار عمل و مدیریت شایسته می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های معلمان و مربیان متعهد برای غنی‌سازی برنامه‌های تربیتی، محیط مدرسه را به محیطی علمی، سازنده،‌ شاداب، فعال و سالم تبدیل کنند.

4ـ آموزگاران پایه اول ابتدایی با اجرای طرح هم‌سوسازی برنامه‌ها و کتاب‌های درسی پایه اول با "برنامه درسی ملی" پیشقراولان تحول در آموزش و پرورش هشتند. ضمن تبریک مضاعف به این همکاران، انتظار می‌رود مسئولان با پشتیبانی‌ها و حمایت لازم زمینه اجرای کامل و صحیح این طرح را فراهم سازند.

5 ـ در سال جهاد اقتصادی و در شرایطی که بیداری اسلامی در کشورهای منطقه به ثمر می نشیند، مدیران مدارس و مسئولان با تبیین و روشنگری مسائل اجتماعی و سیاسی مورد نیاز معلمان و دانش آموزان، به رشد انقلابی آنان توجه ویژه ای مبذول دارند و به خصوص نسبت به حضور حماسی و آگاهانه جوانان و فرهنگیان در انتخابات مجلس نهم، رسالت خود را ایفا کنند.

در پایان با درود به روان پاک شهیدان و امام شهیدان به ویژعه شهدای فرهنگی و دانش‌آموز و با سپاس از تلاش‌های مخلصانه دست‌اندرکاران و معلمان و مربیان دلسوز و متعهد در اقصی‌نقاط ایران عزیز و پهناور، توفیق بیشتر آموزش و پرورش را در سال تحصیلی جدید در راستای ایفای رسالت عظیم تربیتی خود و عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری (دامت برکاته) از درگاه احدیت مسئلت می‌نماییم.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630001344

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات