تبلیغات
روزنامه - تاکید اردوغان بر تدوین قانون اساسی جدید ترکیه
پنجشنبه 7 مهر 1390

تاکید اردوغان بر تدوین قانون اساسی جدید ترکیه

• نوشته شده توسط: ramin h

تاکید اردوغان بر تدوین قانون اساسی جدید ترکیه

خبرگزاری فارس: نخست وزیر ترکیه قبل از عزیمت به کشور مقدونیه در فرودگاه آنکارا و در گفتگو با خبرنگاران بر تدوین پیش نویس قانون اساسی جدید ترکیه ظرف کمتر از مدت یک سال تاکید کرد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه بوگون ترکیه، رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه که برای دیداری رسمی از کشور مقدونیه عازم این کشور شد، قبل از عزیمت به این سفر در فرودگاه آنکارا و در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران به تشریح موضوعات مختلف پرداخت.

اردوغان در مورد تصمیم حزب صلح و دموکراسی ترکیه، که به عنوان شاخه سیاسی گروه تروریستی پ ک ک شناخته می شود، در زمینه بازگشت به مجلس ترکیه و مشارکت در روند قانونگذاری در این کشور و اینکه آیا این حزب در روند تهیه و تدوین قانون اساسی ترکیه جای خواهد گرفت یا نه، اظهار داشت که در  صورتی که نمایندگان این حزب به مجلس آمده و سوگند یاد کرده و گروه پارلمانی خود را تشکیل دهند، هیات نمایندگی حزب حاکم با آنها نیز وارد تماس خواهد شد و آنها نیز می توانند در این روند مشارکت کنند.

اردوغان با تاکید بر اینکه وقت آن رسیده که ترکیه دارای یک قانون اساسی غیرنظامی شود در ادامه ابراز امیدواری کرد که کار تهیه و تدوین پیش نویس این قانون ظرف کمتر از مدت یک سال به پایان برسد.

رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه بنا به دعوت نیکلا گرووسکی نخست وزیر مقدونیه به این کشور سفر کرد و در فرودگاه اسکوپ از سوی همتای مقدونیه ای خود و سایر مقامات این کشور مورد استقبال قرار گرفت.

اردوغان و گرووسکی بلافاصله بعد از مراسم استقبال مذاکرات دوجانبه خود را آغاز کردند.

نخست وزیر ترکیه در این سفر علاوه بر همتای خود با رئیس جمهور و رئیس مجلس مقدونیه نیز دیدار می کند.

انتهای پیام/یمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000588

نظرات()