شنبه 9 مهر 1390

مولن: افغانستان سخت‌ترین چالش آمریکا است

• نوشته شده توسط: ramin h

مولن: افغانستان سخت‌ترین چالش آمریکا است

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا ضمن اعتراف به ناتوانی کشورش در کسب موفقیت در افغانستان اعتراف کرد که جنگ در افغانستان یکی از سخت‌ترین چالش‌های آمریکا است.

خبرگزاری فارس: مولن: افغانستان سخت‌ترین چالش آمریکا است

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز،"مایکل مولن" روز گذشته طی یک سخنرانی، رابطه آمریکا با پاکستان را آشفته و در عین حال حیاتی خواند و اعلام کرد بدون کمک اسلام آباد هیچ راه حلی برای جنگ در منطقه وجود ندارد.
 
اظهارات وی و تأکید بر نقش پاکستان در شرایطی اعلام شده است که در روز های اخیر دولت پاکستان را به دلیل رابطه‌اش با گروه‌های افراطی اسلامی به طور علنی مورد انتقاد قرار داده است و این بیانات طی یک سخنرانی به مناسبت پایان تصدی خود به عنوان رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اظهاراتی را بیان کرد.

مولن اظهار داشت که به جانشین خود ژنرال "مارتین دمپسی» گفته است که جنگ در افغانستان سخت‌ترین چالش او خواهد بود اما باید اهمیت پاکستان را نیز به یاد داشته باشد و «سعی کند در مورد این رابطه آشفته و در عین حال حیاتی بهتر از من عمل کند».

وی که چندین مرتبه در سخنانش، خود را به عنوان بهترین دوست پاکستان در ارتش آمریکا خواند گفت: «من کماکان معتقدم که راه حلی در منطقه بدون کمک پاکستان وجود ندارد و بدون مشارکت در منطقه آینده پایداری وجود نخواهد داشت.» 

این اظهارات مسالمت آمیز یک هفته پس از اینکه مولن به یک کمیته مجلس سنای آمریکا اعلام کرد طالبان وابسته به شبکه حقانی، «بازوی حقیقی» سازمان اطلاعاتی نظامی پاکستان هستند، منتشر شد. این سخنانی که مولن در مجلس سنای آمریکا بیان کرد، به آتش خشم تنش و کدورت با پاکستان دامن زد.

انتهای پیام/ف.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900709001152

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات