شنبه 9 مهر 1390

آئیش: جشنواره فیلم کمدی به تولید لبخند در جامعه می‌انجامد

• نوشته شده توسط: ramin h

/جشنواره سینمای کمدی/
آئیش: جشنواره فیلم کمدی به تولید لبخند در جامعه می‌انجامد

خبرگزاری فارس: یک بازیگر سینمای کمدی گفت: برگزاری دومین همایش «لبخند آفتاب» می‌تواند باعث پیشرفت عرصه طنز و در نتیجه تولید لبخند در جامعه شود.

خبرگزاری فارس: آئیش: جشنواره فیلم کمدی به تولید لبخند در جامعه می‌انجامد

به گزارش خبرگزاری فارس، برگزاری دومین همایش «لبخند آفتاب» در قالب جشنواره دوسالانه در بین هنرمندان و فعالان عرصه کمدی سینما بازخوردهای مثبتی داشته است.
«فرهاد آییش» یکی از چهره‌هایی که سال گذشته در دومین همایش «لبخند آفتاب» از او تجلیل به عمل آمد درباره برگزاری جشنواره امسال گفت: در جامعه ما فیلم‌های غم‌زده‌ای که مملو از اندوه و ناراحتی است و هیچ محتوایی ندارد زیاد تولید می‌شود. همین ماجرا درباره فیلم‌های کمدی هم صدق می‌کند. مردم ما امروز بیش از هر چیزی به لبخند نیاز دارند و برگزاری چنین جشنواره‌ای می‌تواند باعث پیشرفت عرصه طنز و در نتیجه تولید لبخند در جامعه شود.
وی ادامه داد: همین ماجرا می‌تواند رقابتی سالم را بین فعالین عرصه کمدی ایجاد کند. ما بهترین هنرمندان را در این زمینه داریم که با ایجاد زمینه رقابتی سالم برایشان می‌توان بهترین استفاده‌ها را از حضورشان داشت. اگر این جشنواره به رشد سینما کمدی و طنز کمک کند بسیار خوب است و امیدوارم با برگزاری مستمر آن اتفاقات خوبی برای همه‌مان بیفتد. 
این همایش با هدف توجه به سینمای کمدی ایران سال گذشته در قالب «تجلیل از پیشکسوتان عرصه طنز سینما و تلویزیون» از سوی موسسه نسل آفتاب برگزار و با استقبال بسیار خوبی رو به رو شد.
در این همایش از چهره‌هایی همچون مرتضی احمدی، سعدی افشار، زنده‌یاد محمد ورشوچی، مرضیه برومند، علیرضا خمسه، اکبر عبدی، رضا بابک،  سیروس گرجستانی، گوهر خیراندیش، فرهاد آئیش، ماهایا پطروسیان، بیژن بیرنگ، داریوش کاردان و... تقدیر به عمل آمد و همچنین از زنده‌‌یاد علی حاتمی و زنده‍‌‌یاد منوچهر نوذری تجلیل شد.
سیاست این جشنواره که قرار است از امسال به صورت دو سالانه به کار خود ادامه دهد نگاه ویژه به سینمای کمدی و تقدیر از کسانی است که در این عرصه فعالیت می‌کنند.
 «لبخند آفتاب» در حال حاضر تنها همایش و جشنواره‌ای است که به سینمای کمدی می‌پردازد و قصد دارد رقابتی را در این زمینه بین دست اندرکاران آن به وجود بیاورد. این جشنواره امسال در تهران برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/امنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900709000541

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic