شنبه 9 مهر 1390

خصومت آل‌سعود با انقلاب مصر/سعودی‌ها در انتظار پاسخ ملت مصر باشند

• نوشته شده توسط: ramin h

دبیرکل شورای ملی مصر:
خصومت آل‌سعود با انقلاب مصر/سعودی‌ها در انتظار پاسخ ملت مصر باشند

خبرگزاری فارس: دبیرکل شورای ملی مصر با متهم کردن سعودی‌ها به فتنه‌انگیزی علیه انقلاب مصر به آل‌سعود درباره پاسخ قاطع مردم انقلابی این کشور نسبت به این دخالت‌ها هشدار داد.

خبرگزاری فارس: خصومت آل‌سعود با انقلاب مصر/سعودی‌ها در انتظار پاسخ ملت مصر باشند

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری المصراوی، "ممدوح حمزه" از فعالان سیاسی مصر با اشاره به این‌که از آغاز انقلاب 25 ژانویه مصر، عربستان  سعودی موضعی ضد انقلابی در برابر ملت مصر اتخاذ کرده، تاکید کرد: ریاض تلاش بسیار داشت تا حسنی مبارک،‌ رئیس جمهور مخلوع مصر را نجات مبارک دهد و به همین منظور سرکوب انقلاب را در دستور کار خود قرار داد.
 
ممدوح در ادامه افزود: آل‌سعود از ابتدا به مبارک پیشنهاد داد، مصر را ترک کرده و راهی ریاض، پایتخت عربستان شود و پس از انقلاب نیز هیچ‌گاه حمایت خود از مبارک را قطع نکرد.
 
دبیرکل شورای ملی مصر گفت: دلیل اصلی تظاهرات مردم مصر مقابل سفارت عربستان در قاهره پی‌بردن افکار عمومی مصر به حمایت رژیم آل‌سعود از هواداران و بازماندگان رژیم سرنگون شده مبارک و خصومت با انقلاب مصر بود.
 
ممدوح حمزه تاکید کرد: حمایت‌های مالی آل‌سعود از جنبش‌های وهابی مصر که علیه انقلاب 25 ژانویه فعالیت می‌کنند، ثابت می‌کند، رژیم آل‌سعود علیه انقلاب مصر است.
 
به همین دلیل دبیرکل شورای ملی مصر تاکید کرد که ملت مصر با هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی خود چه از سوی عربستان صورت گرفته باشد یا رژیم صهیونیستی و آمریکا به شدت مخالف است.
 
مردم مسلمان و انقلابی مصر روز گذشته با برگزاری تظاهراتی گسترده در قاهره و دیگر شهرهای مصر بر پیگیری مطالبات و خواسته‌های انقلابی خود تاکید و به آمریکا و دیگر طرف‌های خارجی نسبت به ادامه دخالت‌ در امور کشورشان و ایجاد مانع برسر راه تحقق اهداف انقلاب هشدار دادند.

انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900709000844

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic