شنبه 9 مهر 1390

هیئتی به منظور بررسی ترور ربانی به پاکستان می‌رود

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس اداره امنیت ملی افغانستان:
هیئتی به منظور بررسی ترور ربانی به پاکستان می‌رود

خبرگزاری فارس: رئیس اداره امنیت ملی افغانستان امروز با حضور در پارلمان این کشور از کشف جزئیات جدیدی در رابطه با ترور ربانی و اعزام هیئتی به منظور بررسی این ترور به پاکستان خبر داد.

برهان الدین ربانی
برهان الدین ربانی
-------------------------------

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، وزرای دفاع و کشور و رئیس اداره امنیت ملی افغانستان امروز با حضور در پارلمان این کشور در رابطه با ترور رئیس شورای عالی صلح این کشور اطلاعات جدیدی به اعضای پارلمان ارائه کردند.

رئیس اداره امنیت ملی افغانستان تصریح کرد: این اداره اسنادی به دست آورده است که نشان می‏دهد، طالبان با رهبری "آی اس آی" ترور ربانی را انجام داده‏ است.

"رحمت الله نبیل" با بیان این که این اسناد به سفارت پاکستان در کابل ارسال شده است، گفت: قرار است هیئتی برای پیگیری این موضوع به پاکستان اعزام شود.

پس از این اظهارات نشست علنی پارلمان به صورت غیر علنی و بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.

دولت افغانستان ترور ربانی را به سازمان اطلاعات پاکستان نسبت می‏دهد و آن را در راستای جلوگیری از پیشرفت‏های صلح این کشور تفسیر می‌کند.

حامد کرزی نیز شب گذشته در مصاحبه اختصاصی با تلویزیون "نور" که به برهان الدین ربانی تعلق داشت، اظهار داشت که بر اساس اسناد به دست آمده، ترور ربانی در شهر "کویته" پاکستان طراحی شده است.

برهان الدین ربانی 10 روز پیش توسط فردی که خود را حامل پیام مهمی از رهبر گروه طالبان برای مذاکره در رابطه با روند صلح معرفی کرده بود، هدف حمله انتحاری قرار گرفت و به شهادت رسید.

انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900709000768

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات