شنبه 9 مهر 1390

گلایه کارگردان «خانواده ارنست» از مانور رسانه‌ای روی اکران آثار مستقل

• نوشته شده توسط: ramin h

در گفت‌وگو با فارس عنوان شد؛
گلایه کارگردان «خانواده ارنست» از مانور رسانه‌ای روی اکران آثار مستقل

خبرگزاری فارس: کارگردان فیلم «خانواده ارنست» با بیان این که نمی‌دانم چرا وقتی فیلمی از سینمای مستقل، پس از گذر از هفت‌خوان به اکران می‌رسد، باید به بهانه اطلاع‌رسانی متلک‌باران شود، گفت: اگر تهیه‌کننده زور داشت و نیم صفحه آگهی می‌خرید، آیا به همین نحو معرفی می‌شد؟

خبرگزاری فارس: گلایه کارگردان «خانواده ارنست» از مانور رسانه‌ای روی اکران آثار مستقل

«محسن دامادی» کارگردان فیلم سینمایی «خانواده ارنست» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس با گلایه از شیوه خبررسانی بعضی نشریات درباره اکران بعضی فیلم‌ها، گفت: نمی‌دانم چرا وقتی فیلمی از سینمای مستقل، پس از گذر از هفت خوان به اکران می‌رسد، باید به بهانه اطلاع‌رسانی متلک‌باران شود. اگر تهیه‌کننده زور داشت و نیم صفحه آگهی می‌خرید، آیا به همین نحو معرفی می‌شد؟ از کسی که به دشواری از پسِ هزینه‌های فیلم برآمده، توقعِ نابه‌جا گناه نیست؟
 وی با بیان این که «خانواده ارنست» پایان مهرماه در گروه آزاد به سرگروهی سینما آزادی اکران می‌شود، گفت: «ارنستِ» انگلیسی است و به بهانه کارهای فنی در ایران بوده. هیچ سندی جز این نیست، ولی پیش و پس از آن، رد پاهایی از امثالِ او در ایران و تاریخِ ایران هست که معرف نقش سیاست انگلستان در کشور ماست. روایت است خانم اوریانا فالاچی، خبرنگار صاحب نام ایتالیایی از چرچیل پرسید شما که برای نقشه‌های خودتان تا هندوستان نفوذ می‌کنید و مثلا کمپانی هند شرقی راه می‌اندازید، چرا همسایه‌‌تان ایرلند را نمی‌توانید کنترل کنید؟ و چرچیل جوابی به این مضمون داده، ما برای کارهایمان نیاز به اکثریتی نادان و اقلیتی خائن داریم. در این پاسخ اگر حقیقتی باشد، این نکته نیز گفتنی است، که آن اکثریت به قول ایشان نادان، نتیجه کدام سیاست فرهنگی تبلیغاتی است؟
دامادی ادامه داد: به هر حال، «خانواده ارنست» فیلمی ایرانی با داستانی ملی است و حرف ساده‌ای دارد: ایران را دوست داشته باشیم و آن را به‌ویژه در سختی‌ها تنها نگذاریم، به خصوص در زمانی که به قول قائم مقام فراهانی از هر سو سنگِ فتنه می‌بارد و در قالب فیلمی با داستانی معمایی و جذاب، در اصفهان زیبا که معرف همه ایران است. 
 به گزارش فارس، درخلاصه داستان این فیلم آمده است: «ماریا از انگلستان و کامران از تهران، با دو مقصودِ متفاوت راهی اصفهان می شوند و سرنوشتِ آنها به یک نام گره می خورد. ارنست!» در خانواده ارنست، لاله اسکندری، امین زندگانی، مرضیه خوش تراش، پوراندخت مهیمن، محمد هادی قمیشی، مهدی طهرانی، جهانبخش سلطانی و جمشید مشایخی و کودکِ هنرمند حوریه محمد نبی حضور دارند و پخشِ فیلم در تهران و شهرستان‌ها در اختیارِ رسانه فیلمسازان است.
 انتهای پیام/امنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900709000568

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic