شنبه 9 مهر 1390

هزاران نفر از مخالفان در ایروان دست به اعتصاب زدند

• نوشته شده توسط: ramin h

با درخواست برگزاری انتخابات
هزاران نفر از مخالفان در ایروان دست به اعتصاب زدند

خبرگزاری فارس: هزاران نفر از طرفداران کنگره ملی مخالفان ارمنستان با درخواست برگزاری انتخابات پیش از موعد پارلمانی و ریاست جمهوری اعتصاب نشسته شبانه روزی را در پایتخت این جمهوری آغاز کردند.

خبرگزاری فارس: هزاران نفر از مخالفان در ایروان دست به اعتصاب زدند

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «ایزوستیا»، کنگره ملی مخالفان ارمنستان از آغاز یک اعتصاب نشسته شبانه روزی خبر داد. "لوان پطرپتروسیان" رئیس‌جمهوری سابق ارمنستان در گردهمایی کنگره ملی مخالفان ارمنستان در میدان آزادی شهر ایروان، پایتخت ارمنستان ضمن اعلام این خبر، علت این اقدام مخالفان را حاضر نشدن دولت برای سازش عنوان کرد.

رئیس‌جمهوری سابق ارمنستان گفت: ما مجبور به این اقدام شده‌ایم، چرا که دولت تنها در صورتی روی نظر جامعه حساب می‌کند که قاطعیت و آمادگی سازش ناپذیر آنها در راه مبارزه برای بدست آوردن حق خود را ببیند. دقیقا به این دلیل ما مجبور به اتخاذ تصمیم برای راه اندازی تظاهرات گسترده جدیدی شدیم. منظور من اعتصاب، شورش و تظاهرات نشسته است و اکنون انتخاب با شماست.

پطر-پتروسیان درخواستی‌های مخالفان را این چنین برشمرد: برگزاری انتخابات پیش از موعد پارلمانی و ریاست‌جمهوری تا پایان سال جاری و تغییر قوانین انتخاباتی ارمنستان تا قبل از برگزاری انتخابات. کنگره ملی مخالفان ارمنستان همچنین خواستار آن است که طی چند ماه آینده علت کشتار مردم غیرنظامی در جریان تظاهرات ماه مارس سال 2008 اعلام شده و عاملین این حادثه مورد پیگرد قانونی قرار بگیرند. 

در تظاهرات اعتراض آمیز روز جمعه مخالفان در مرکز شهر ایروان از 5 الی 7 هزار نفر شرکت کرده بودند.
مخالفان در ارمنستان به رهبری رئیس‌جمهوری سابق این کشور که در جریان انتخابات 19 فوریه سال 2008 از "سرژ سرکیسیان" رئیس‌جمهوری کنونی این کشور شکست خورد، بعد از انتخابات شروع به اعتراضات خیابانی کردند که در تاریخ 2-1 ماه مارس آن سال این تظاهرات به ناآرامی و درگیری با نیروهای پلیس منجر گردید که در نتیجه آن 10 نفر کشته و حدود 200 نفر زخمی شدند.

انتهای پیام/آ.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900709000850

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic