شنبه 9 مهر 1390

«ایرانیوم» زمینه‌سازی برای تعرض به ایران بود

• نوشته شده توسط: ramin h

تحلیلی در مورد یک مستند ضد ایرانی/
«ایرانیوم» زمینه‌سازی برای تعرض به ایران بود

خبرگزاری فارس: یک کارشناس رسانه گفت: غرب سیاست‌های خود علیه کشورهای مختلف را با برنامه و تبلیغات آغاز می‌کند و فیلم ایرانیوم یک فیلم کاملاً طراحی شده برای تعرض به ایران بود.

خبرگزاری فارس: «ایرانیوم» زمینه‌سازی برای تعرض به ایران بود

به گزارش خبرگزاری فارس، «ایرانیوم» نام مستندی ۶۰ دقیقه‌ای است که توسط «رافائل شور» ساخته شده است.
 
شور یک خاخام و کارگردان کانادایی- اسرائیلی است که ایرانیوم را در مورد برنامه اتمی ایران است و مجموعه‌ای است از مصاحبه‌ با سیاستمداران گوناگون و افرادی است که برنامه اتمی ایران را یک تهدید برای غرب می‌دانند و بر این باورند که ایران به دنبال تولید سلاح اتمی است.

 
شور بنیانگذار سازمان کلاریون است که پایگاه اینترنتی هافینگتون پست در گزارشی به معرفی آن پرداخته و عنوان می‌کند: صندوق کلاریون یک سازمان غیر انتفاعی تقریباً وابسته به احزاب راست اسرائیل و آمریکا است که فیلم‌های مستند جنجالی در مورد تهدید اسلام تولید و توزیع می‌کند و آمریکایی‌ها را وادار به آماده باش درباره تهدید اسلام افراطی می‌کند.

این فیلم سومین محصول صندوق کلاریون است و 2 فیلم گذشته این شرکت یعنی «وسواس» و «جهاد سوم» نیز با مضامین ضد اسلامی و در راستای ایران هراسی ساخته شده‌اند.

برای آشنایی بیشتر با اهداف این فیلم دو تن از کارشناسان رسانه‌ای و متخصصان امور بین‌الملل فواد ایزدی و نادر طالب زاده به ارائه تحلیل خود پرداخته‌اند که از نظر خوانندگان می‌گذرد.

نادر طالب زاده

* «ایرانیوم» مصداق واقعی جنگ نرم است

این فیلم با فیلم‌های مستند ایران هراسی تفاوت زیادی دارد و مصداق واقعی جنگ نرم است.
افرادی که در این فیلم سخنرانی کرده‌اند به قدری افراطی هستند که حتی صدای بی بی سی فارسی در نقد آن نیز در آمد.

تکثیر بسیار وسیعی از این فیلم در سینماها، شبکه‌ها و نشریات آمریکایی صورت گرفت که یک نکته قابل تأمل است.

* پخش 70 میلیونی در سراسر آمریکا

در زمان انتشار فیلم «وسواس» بسیاری تلاش کردند تا دفتر این شرکت را بیابند، چرا که تکثیر و پخش 70 میلیون دی وی دی در سراسر آمریکا کار بسیار پر هزینه‌ای است، اما موفق به یافتن دفتر این شرکت نشدند.
فیلم‌های اول، دوم و سوم این شرکت در مورد ایران است.
 
* «ایرانیوم»، زمینه سازی برای تعرض به ایران بود

غرب سیاست‌های خود علیه کشورها و گروه‌های مختلف را با برنامه و تبلیغات آغاز می‌کند و فیلم ایرانیوم یک فیلم کاملاً طراحی شده برای تعرض به ایران بود زیرا این پیام را منتقل می‌کند که «برای مقابله با ایران فردا دیر است». 
اما در آستانه پخش این مستند به یکباره مصر، تونس، لیبی و بحرین دچار تحول شدند و برنامه‌های آنها بر هم ‌خورد.

* جمع آوری کلکسیونی از آدم‌هایی که معتقدند هر چه زودتر باید به ایران حمله کرد  

زمانی یک فیلم مستند ساده پخش می‌شود اما زمانی فیلی ساخته می‌شود که برجسته‌ترین افراد حوزه اسلام ستیزی در آن حضور دارند.
برنارد لوئیس یکی از این افراد است که در زمینه اسلام ستیزی کتاب‌های بسیاری نگاشته.
 
افراد حاضر در این مستند افراد با نفوذ سیاسی و اجتماعی آمریکا هستند، کلکسیونی از آدم‌هایی که معتقدند تحریم‌ها موثر نیست و هر چه زودتر باید به ایران حمله کرد چرا که ایران از فرصت موجود استفاده کرده و در حال ساختن بمب است.
 
این فیلم به لحاظ ساختاری در درجه ضعیفی قرار دارد چرا که چند مصاحبه دارد و بقیه آن آرشیو است، اما به لحاظ توزیع و انتشار بسیار قوی عمل کرده بطوریکه بسیاری از مقامات آمریکایی از جمله نمایندگان کنگره، مقامات تصمیم گیرنده و مقامات ایالتی این کشور آن را می‌بییند و این جراحی مغزی است که ما در سیاست خارجی آمریکا مشاهده می‌کنیم.

* تلاش برای تهییج اوباما علیه ایران

در فیلم ایرانیوم مروری بر انقلاب اسلامی ایران صورت می‌گیرد که سخنرانی‌های حساس امام(ره)، نگاه امام(ره) به رسالت جهانی اسلام و اینکه اسلام محدود به یک جا نیست و جهانی است، به نمایش گذاشته شده و تلاش دارند مخاطب را به این نتیجه برسانند که جمهوری اسلامی دشمن بزرگی است که با ایدئولوژی و نظم پیش می‌رود. 

این مستند، جیمی کارتر را یک رئیس جمهوری بی عرضه می‌نامد که اجازه وقوع انقلاب را داد و نتوانست تصمیم درستی در زمان تسخیر لانه جاسوسی داشته باشد. در آخر فیلم نیز اوباما را همسنگ کارتر می‌نامد که نمی‌تواند تصمیم گیری درستی در مورد جمهوری اسلامی در دوران کنونی داشته باشد و در پی القای این مطلب است که در مقابل ایران، این بار نباید تردید کرد.


با وجود این تحولات رخ داده در منطقه، همه نقشه‌های آمریکا در مورد ایران و منطقه را نقش بر آب کرد، چراکه مقامات آمریکایی نتوانسته بودند وقایع رخ داده را پیش بینی کنند. 
یکی از نویسندگان آمریکایی با اشاره به تحولات منطقه و عدم پیش بینی آن از سوی سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا، به اوباما سفارش می‌کند که از این پس به جای گوش دادن به گزارشات سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا بهتر است که الجزیره را نگاه کند.  

* دروغ‌های بزرگ ایرانیوم

در یک جای فیلم تلاش می‌شود فعالیت‌هایی که از سوی القاعده یا خود آمریکایی‌ها صورت گرفته به گردن ایران بیندازند که انفجار آمیا در آرژانتین از نمونه‌های آن است.
همکاری حزب الله و القاعده در حمله به کشتی آمریکایی در خلیج عدن یا دخالت مستقیم ایران در حادثه 11 سپتامبر از دروغ‌های بزرگ دیگر آنها است.


در واقع حرص و ولع سازندگان فیلم در دشمنی با ایران تقریباً«کمیک» است.
در حدود 10 جای فیلم دروغ‌های بزرگ گفته و تلاش دارند تا دروغ‌هایشان را به خورد آمریکایی‌ها بدهند که در برخی موارد دست به کارهای خنده داری زده‌اند.

* ابداع واژه «توهم توطئه» برای پیشبرد اهداف صهیونیستی 

با این وجود طی سال‌های گذشته در کشورمان فعالیت‌های خوبی در خصوص مبارزه با جنگ روانی غرب صورت گرفته و برای اولین بار حملات تبلیغاتی دشمن با جزئیات ترجمه شده و در این خصوص توضیح داده می‌شود تا کسی واژه توهم توطئه را به کار نبرد.
کلمه توهم توطئه را «دنیل پایپ» درست کرد تا هر کسی که بگوید پشت ماجرا رژیم صهیونیستی یا آیپک است با این واژه به حاشیه رانده شود که متأسفانه این واژه امروز در ایران کاربرد زیادی یافته است.
 
کسانیکه طراحان پشت صحنه تقابل با ایران هستند باید در ایران معرفی شوند و باید به دشمن بفهمانیم که مراقب رفتارش هستیم. 
 

* استفاده صهیونیسم از سربازان آمریکایی برای مقابله با تحولات منطقه

بسیاری از اتفاقات منطقه در فیلم و در اخبار آمریکا به گردن ایران انداخته شده و اینطور القاء می‌شود که ایران مبارزان عراقی را آموزش می‌دهد، در حالیکه اصلاً به این موضوع توجه نمی‌کنند که عراقی‌ها 8 سال با ایران جنگیده و بسیاری از فنون جنگی را طی این دوران آموزش دیده‌اند.

امروز در جهان اسلام فضایی ایجاد شده و رژیم صهونیستی در پی استفاده از سربازان آمریکایی‌ برای جنگ و مقابله با این فضاست و مردم آمریکا تحمل نخواهند کرد که فرزندانشان به پای منافع دولتمردان و مقامات صهیونیستی کشته شوند، به همین دلیل در آینده شاهد گسترش اعتراضات مردم آمریکا در قبال سیاست‌های دولتمردانشان خواهیم بود. 

* مرور 32 سال مقابله آمریکا با جمهوری اسلامی

تبلیغ گسترده برنامه ریزی شده‌ای طی 10 سال گذشته علیه سپاه پاسداران صورت گرفته و این نهاد را یک نهاد ترسناک جلوه می‌دهند که در این فیلم نیز همین خط سیر دنبال می‌شود و متاسفانه در داخل نیز برخی در راستای منویات آنها حرکت کرده و سخن و ایده آنها را در مورد سپاه و بسیج دنبال می‌کنند. در واقع این فیلم تحلیل 32 سال مواجه آمریکا با جمهوری اسلامی است. 
 

در این فیلم تلاش می‌شود مردم آمریکا را از توان موشکی ایران بترسانند در حالیکه ایران به هیچ کشوری حمله نکرده است. 
 
* استفاده از یک ستاره ساخته شده ایرانی توسط غرب

در این فیلم از شهره آغداشلو استفاده شده که در فیلم سنگسار ثریا به او جایزه «امی» را داده و او را تبدیل به یک ستاره کرده‌اند و بعد ماجرای سکینه آشتیانی مطرح می‌شود که با ستاره خود، آغداشلو، به ایران حمله کرده و می‌توانند بسیاری از محافل و برخی روسای جمهوری را با خود همراه کنند و به ایران فشار ‌آورند؛ تا اینکه شبکه بین‌المللی پرس تی وی صحنه قتل را بازسازی می‌‌کند و برخی روسای جمهور عذرخواهی می‌کنند و تمام هجمه‌ها خنثی می‌شود.

این فیلم یک زمینه سازی برای حمله به ایران بود اما به هم ریختگی همزمان در منطقه، کنترل آمریکا بر منطقه و نقشه آنها برای حمله به ایران را با چالش روبرو کرد.
انتهای پیام/خمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900707000297

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic