شنبه 9 مهر 1390

6 میلیون نفر ایرانی در خارج از کشور زندگی می‌کنند

• نوشته شده توسط: ramin h

مشاور امور بین‌الملل سازمان ثبت احوال کشور :
6 میلیون نفر ایرانی در خارج از کشور زندگی می‌کنند

خبرگزاری فارس: مشاور امور بین‌الملل سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه آمار دقیقی از ایرانیان خارج از کشور نداریم،گفت:‌بین 4 تا 6 میلیون نفر ایرانی در خارج از کشور زندگی می‌کنند.

خبرگزاری فارس: 6 میلیون نفر ایرانی در خارج از کشور زندگی می‌کنند

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمود حلیمی در نشست خبری که امروز به مناسبت اولین اجلاس سازمان‌های ثبت احوال کشورهای عضو اکو برگزار شد، اظهار داشت: این اجلاس از 11 لغایت 12 مهر در هتل لاله  با حضور کشورهای عضو اکو برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این اجلاس یک ابتکار جدید است که با هماهنگی‌ وزارت امور خارجه بین 10 کشور عضو اکو برگزار می‌شود.

حلیمی به اهداف برگزاری این نشست اشاره کرد و گفت: آشنایی با سازمان‌های ثبت احوال در کشورهای مختلف برای تبادل دانش و تجربیات از مهمترین هدف این اجلاس است.

وی ادامه داد: در ادامه اجلاس درباره امنیت شناسنامه‌ها و اسناد هویتی نیز مبادله اطلاعات خواهد شد که سازمان ثبت احوال کشور این آمادگی را دارد که اطلاعات لازم را برای بالا بردن ضریب امنیتی اسناد هویتی در اختیار دیگر کشورها قرار دهد.

پایلوت صدور کارت هوشمند امسال به اتمام می‌رسد

مشاور امور بین‌الملل سازمان ثبت احوال کشور درباره ارائه کارت هوشمند اظهار داشت: پایلوت کارت‌های هوشمند از اواخر سال گذشته در قم شروع شد و تا آخر امسال به پایان می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه ترکیه و پاکستان تجربیات خوبی در ارائه کارت هوشمند دارند، گفت: می‌توان در این اجلاس از تجربیات این کشورها در ارائه کارت هوشمند استفاده کرد.

حلیمی بیان داشت: پایگاه‌های داده جمعیتی کشور در 700 نقطه فعال هستند و دو واقعه اصلی تولد و فوت را به صورت آنلاین در اختیار مراجع ذیربط قرار می‌دهند.

مشاور امور بین‌الملل سازمان ثبت احوال کشور یادآور شد: در این اجلاس سایت مشترکی در نظر گرفته شده که تمامی سازمان‌های ثبت احوال کشورهای عضو اکو در این وب‌سایت آخرین دستاوردهای خود را به کشورهای دیگر اعلام می‌کنند.

وی درباره آمار ایرانیان خارج از کشور بیان داشت: آمارهای متفاوتی درباره ایرانیان خارج از کشور وجود دارد، بر اساس آماری که از طریق وزارت امور خارجه به ما ارسال شده بین 4 تا 6 میلیون ایرانی در خارج از کشور زندگی می‌کنند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900709000516

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic