شنبه 9 مهر 1390

سریلانکا خواستار افزایش سطح مبادلات خود با ایران شد

• نوشته شده توسط: ramin h

سریلانکا خواستار افزایش سطح مبادلات خود با ایران شد

خبرگزاری فارس: وزیر صنعت سریلانکا در دیدار با سفیر ایران در این کشور خواستار افزایش سطح مبادلات تجاری 2 کشور شد.

خبرگزاری فارس: سریلانکا خواستار افزایش سطح مبادلات خود با ایران شد

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، ایران و سریلانکا بر سر مبادلات مستقیم و دسترسی به بازارهای یکدیگر که سبب افزایش سطح مبادلات 2 کشور خواهد شد، به توافق رسیدند.
ریشاد بدیع‌الدین وزیر صنعت و تجارت سریلانکا گفت: نگرانی عمده در صادرات ما عدم دسترسی ناکافی به بازاهای ایران است که هر 2 کشور باید در این زمینه قدم‌های لازم را بردارند.
به گزارش سازمان تجارت سریلانکا، تجارت میان این کشور و ایران ادامه دارد و از سال 2001 با وجود اینکه توازن تجارت میان 2 کشور به شدت و پیوسته چندین سال به نفع ایران بوده است، روند مثبتی را نشان می‌دهد.
بر اساس اطلاعات گمرک سریلانکا، در سال 2010 ایران چهارمین کشور صادرکننده به این کشور بوده است و در سال 2008 مبادلات دوجانبه به 1.3 میلیارد دلار رسیده است.
مبادلات تجاری میان 2 کشور در سال 2010 برابر با 808.63 میلیون دلار بوده است.
محمود رحیمی گرجی سفیر ایران در سریلانکا گفت: ایران به تجارت مستقیم با این کشور علاقمند است.
وی برای تقویت همکاری تجاری میان ایران و این کشور از تاجران سریلانکایی به منظور تجارت مستقیم با ایران به این کشور دعوت کرد.
بدیع‌الدین با تشکر از ایران برای افزایش همکاری‌های تجاری گفت: نگرانی اصلی صادرکنندگان سریلانکایی عدم دسترسی به بازارهای ایران است و هر 2 کشور باید اقدام‌های لازم برای این منظور را فراهم کنند.
وی افزود: همکاری ایران عامل اصلی در تقویت روابط تاریخی ما با جمهوری اسلامی ایران است.
در این نشست، وزیر صنعت سریلانکا و سفیر ایران در این کشور امکان برگزاری جلسه بعدی نشست کمیسیون اقتصادی مشترک دوجانبه در تهران را بررسی کردند.
وزیر صنعت سریلانکا از هیئت تجاری عالی رتبه ایران برای شرکت در اکسپوی 2012 سریلانکا که در 12 مارس 2012 برگزار خواهد شد، دعوت کرد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900709000492

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic