یکشنبه 10 مهر 1390

کل دولت باید نامه‌های مردمی را دریافت و پیگری کنند

• نوشته شده توسط: ramin h

دستیار احمدی نژاد:
کل دولت باید نامه‌های مردمی را دریافت و پیگری کنند

خبرگزاری فارس: مجتبی ثمره هاشمی گفت: دولت با جمع‌آوری نامه‌های مردمی ضمن اهتمام بر حل مشکلات شخصی آنان، نیازها و مشکلات عمومی مردم هر استان یا منطقه را شناسایی و برای حل آن برنامه‌ریزی می‌کند.

خبرگزاری فارس: کل دولت باید نامه‌های مردمی را دریافت و پیگری کنند

به گزارش خبرگزاری فارس، مجتبی ثمره هاشمی دستیار ارشد رئیس‌جمهور درخصوص برخی انتقادها از جمع‌آوری نامه‌های مردمی از سوی رئیس‌جمهور تصریح کرد: اینکه اعضای کابینه و شخص رئیس‌جمهور در سفرهای استانی و ‌یا برخی ملاقات‌ها نامه‌های شخصی مردم را دریافت می‌کنند نشان دهنده این است که چقدر رابطه مسئولین نظام و مردم صمیمی است که خارج از عناوین و یا هر تفکری که بین مسئولان و مردم فاصله می‌اندازد، رابطه برقرار می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه رئیس‌جمهور نامه‌های مردمی را دریافت می‌کند و مواکدا دستور پیگیری آن را می‌دهد مفهومش این است که کل سیستم دولت باید این کار را انجام دهد و با الگوگیری از بالاترین مقام اجرایی کشور از حل کوچکترین مشکل مردم غافل نشوند و البته این سفارش امیرالمومنین حضرت علی (ع) هم می‌‌باشد که دستور فرموده‌اند توجه به مسائل مهمتر، شما را از توجه به مسائل کوچکتر و حل مشکلات مردم باز ندارد.

دستیار ارشد رئیس‌جمهور تاکید کرد: ارتباط منسجم و قوی مسئولان با مردم یکی از ویژ‌گی‌های دولت‌های نهم و دهم است که این امکان را فراهم کرده تا مردم از طریق ملاقا‌ت‌ها، دیدارهای عمومی، رسانه‌ها، پیامک، تلفن و ارائه مستقیم نامه‌های شخصی خود مطالب و مشکلاتشان را مطرح کنند و در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ آن را دریافت نمایند.

وی یادآور شد: خوشبختانه در گزارشی که سرپرست نهاد ریاست جمهوری ارائه کرده به بخش اعظمی از نامه‌ها و درخواست‌های مردمی که به سیستم دولتی مربوط می‌شده پاسخ داده شده است.

ثمره هاشمی افزود: دولت با جمع‌آوری نامه‌های مردمی و حل مشکلات آنان نیازهای عمومی هر منطقه را هم شناسایی می‌کند یعنی در یک استان یا منطقه نیاز اول مردم آن بیکاری اعلام می‌شود و یا منطقه دیگر مسکن و یا جای دیگر مشکلات کشاورزی و صنعتی نمود بیشتری دارند که دولت از این طریق ضمن نیازسنجی عمومی نسبت به حل اساسی آن اقدام و برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تری را انجام می‌دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کسانی که مدعی هستند رئیس‌جمهور و اعضای کابینه نباید نامه‌های مردمی دریافت کنند توجه به این نکته ندارند که گاهی حل مشکل یک نفر چقدر در زندگی شخصی او می‌تواند تاثیرگذار باشد و یا توجه به این موضوع ندارند که تک تک افراد صاحب کرامت هستند و مشکلاتشان مهم است لذا از منظر دولت‌های نهم و دهم این آحاد ملت هستند که یک ملت را می‌سازند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900710000168

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات