یکشنبه 10 مهر 1390

توزیع نیروی متخصص بر اساس شاخص‌های جمعیتی است

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:
توزیع نیروی متخصص بر اساس شاخص‌های جمعیتی است

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: وجود بخش‌های تخصصی در بیمارستان‌ها و توزیع نیروی متخصص بر اساس شاخص‌های جمعیتی صورت می‌پذیرد.

خبرگزاری فارس: توزیع نیروی متخصص بر اساس شاخص‌های جمعیتی است

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، منصور شکیبا اظهار داشت: یک میلیون و 804 هزار و 194 نفر در مرکز و جنوب استان سیستان و بلوچستان در پنج ماه نخست امسال به صورت سرپایی معاینه شدند و تحت درمان قرار گرفتند.
وی افزود: خدمات معاینه و درمان سرپایی علاوه بر اورژانس‌ها و کلینیک‌های بیمارستان‌ها، در خانه‌های بهداشت و درمانگاه‌ها نیز ارائه می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: بر اساس ارزیابی‌های کارشناسان حوزه‌های بهداشت و درمان، بیش از 62 درصد مراجعات یاد شده به مراکز بهداشتی درمانی و درمانگاه‌ها بوده است.
شکیبا خاطرنشان کرد: افزایش کیفیت خدمات دهی به مراجعان، بهسازی اورژانس‌های بیمارستانی و نیز افزایش تجهیزات از جمله اقدامات سامانه بهداشت و درمان استان در راستای ارتقای رضایتمندی مراجعان بوده است.
وی همچنین تأکید کرد: هم اکنون پزشک عمومی در 93 درصد مراکز بهداشتی درمانی مرکز و جنوب استان مستقر بوده و در حال ارائه خدمات به مراجعان هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان یادآور شد: از لحاظ تأمین نیروی متخصص در استان، هم اکنون پنج تخصص اصلی جراحی، داخلی، بیهوشی، اطفال، زنان و زایمان در تمام بیمارستان‌های استان حضور دارند.
شکیبا تصریح کرد: 12 مهر ماه تقسیم نیروهای تخصصی در وزارت بهداشت صورت می‌پذیرد و بر اساس تصمیم گیری انجام شده بخشی از نیروهای متخصص به بیمارستان‌های استان اختصاص خواهد یافت.
وی تأکید کرد: وجود بخش‌های تخصصی در بیمارستان‌ها و توزیع متخصص بر اساس شاخص‌های جمعیتی انجام می‌شود.
انتهای پیام/م30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900710001113

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات