دوشنبه 11 مهر 1390

ترور فرزند مفتی ارشد سوریه به دست گروهک‌های مسلح

• نوشته شده توسط: ramin h

پس از حمایت از وحدت مردم و نظام سوریه، اجرا شد
ترور فرزند مفتی ارشد سوریه به دست گروهک‌های مسلح

خبرگزاری فارس: افراد مسلح در کمینی در منطقه بین حلب-دمشق، فرزند مفتی سوریه و یک همراه وی را که در حمایت از نظام سوریه و وحدت مردم این کشور موضع گرفته بود، ترور کردند.

خبرگزاری فارس: ترور فرزند مفتی ارشد سوریه به دست گروهک‌های مسلح

به گزارش فارس، رسانه‌های سوریه از ترور «ساریه احمد بدرالدین حسون» فرزند شیخ احمد بدرالدین حسون مفتی سوریه خبر دادند.

پدر ساریه، مفتی سوریه در ناامنی‌های هفت ماه اخیر سوریه با حمایت از نظام سوریه تاکید کرده بود که دست‌های کشورهای بیگانه در پشت پرده ناآرامی‌های سوریه است.

افراد مسلح وابسته به گروهک‌های تروریستی روز گذشته در کمینی که در جاده حلب-دمشق (در نزدیکی منطقه سراقب) اجرا شد، ساریه حسون را به قتل رساندند.

گروهک‌های مسلح در سوریه که از جانب کشورهای غربی حمایت می‌شوند و چندی پیش نیز سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که اصلا عجیب نیست مخالفان سوریه اکنون دست به سلاح ببرند، از ماه مارس گذشته در برخی از شهرهای سوریه فعال شدند تا امنیت در این کشور را بر هم بزنند.

به گزارش رسانه‌های سوری، ساریه بسرعت به بیمارستان دولتی ادلب منتقل شد و کادر پزشکی حلب چند عمل جراحی روی وی انجام دادند اما گلوله به کبد، قلب و ریه وی اصلابت کرده بود و وی به هنگام عمل جراحی درگذشت.

در این حمله تروریستی، دکتر محمد عمر استاد دانشگاه حلب (بخش تاریخ) نیز که همراه فرزند مفتی سوریه بود نیز جان خود را از دست داد.

روز گذشته همچنین گروهک‌های مسلح با یک بسته انفجاری یک قطار باربری را در شمالغرب سوریه دچار حادثه کردند که در این حمله تروریستی، راهبر قطار و معاون وی بشدت زخمی شدند.

مسئولان سوری اعلام کردند که گروهک‌های مسلح قصد داشتند قطار مسافربری را هدف بگیرند که موفق به این کار نشدند.

انتهای پیام/.++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900711000163

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات