پنجشنبه 14 مهر 1390

موافقت شورای اجرایی یونسکو با ارتقای عضویت فلسطین

• نوشته شده توسط: ramin h

موافقت شورای اجرایی یونسکو با ارتقای عضویت فلسطین

خبرگزاری فارس: شورای اجرایی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد(یونسکو) با 40 رأی موافق از مجموع 58 عضو این شورا با اعطای عضویت کامل فلسطین در این سازمان موافقت کرد.

خبرگزاری فارس: موافقت شورای اجرایی یونسکو با ارتقای عضویت فلسطین

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای اجرایی یونسکو دیروز ارتقای عضویت فلسطین در این سازمان از ناظر به عضو کامل را به رأی گذاشت که 40 عضو از مجموع 58 عضو با آن موافقت کردند.
 
بر اساس این گزارش 4 عضو این سازمان از جمله آمریکا با این طرح مخالفت کرده و 14 عضو از جمله اسپانیا و فرانسه نیز رأی ممتنع دادند.  
 
در همین رابطه "ریاض المالکی" وزیر امور خارجه دولت انتصابی تشکیلات خودگردان فلسطین از تمامی کشورهایی که به نفع این طرح رأی دادند، قدردانی کرد.
 
پس از این رأی‌گیری این طرح برای تائید نهایی در کنفرانس سالانه یونسکو که قرار است 25اکتبر(3 آبان) تا 10 نوامبر(19 آبان) در پاریس برگزار شود، مطرح خواهد شد که برای تائید به موافقت دو سوم اعضا از مجموع 193 عضو نیاز دارد.
 
در صورت موافقت اعضا با عضویت کامل فلسطین در یونسکو این مسئله باعث می‌شود که فلسطینی‌ها برخی مکان‌های تاریخی را به لیست آثار باستانی جهانی وارد کنند همچنانکه آنها تصمیم دارند بیت‌لحم محل تولد عیسی مسیح، الخلیل که حرم شریف ابراهیمی در آن واقع است و اریحا یکی از قدیمی‌ترین‌ شهرهای جهان را به لیست آثار باستانی جهانی وارد کنند.

انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000158

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic