پنجشنبه 14 مهر 1390

حل مشکلات بلوچستان باید اولویت دولت باشد

• نوشته شده توسط: ramin h

حمایت نمایندگان حزب مسلم لیگ از معترضان به کشتار شیعیان در کویته
حل مشکلات بلوچستان باید اولویت دولت باشد

خبرگزاری فارس: نمایندگان "حزب مسلم لیگ نواز" پاکستان در مجلس ملی این کشور با بیان اینکه حل مشکلات بلوچستان باید اولویت دولت باشد، با نمایندگانی که در اعتراض به کشتار شیعیان دست به اعتصاب زده اند ابراز همبستگی کردند.

خبرگزاری فارس: حل مشکلات بلوچستان باید اولویت دولت باشد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام آباد، اعضای حزب مسلم لیگ نواز پاکستان در مجلس ملی پاکستان روز چهارشنبه با نمایندگان تحصن کرده در مقابل مجلس ملی این کشور اعلام همبستگی کردند.

این افراد 2 روز است که در اعتراض به کشتار شیعیان در کویته مرکز ایالت بلوچستان، مقابل ساختمان مجلس این کشور تحصن کرده‌اند.

"چودری نثارعلی"، رهبر اپوزیسیون در مجلس ملی گفت: هر فرد باید بدون توجه به وابستگی‌های حزبی کمک کند تا راه حلی عملی برای مشکلات بلوچستان پیدا کنیم.
 
وی همچنین خواستار اتخاذ سیاست‌های شفاف در قبال مسئله بلوچستان، مسئله کمبود برق، اوضاع کراچی و رابطه با آمریکا شد. 

وی با ابراز نگرانی از وخیم‌تر شدن اوضاع ایالت بلوچستان، افزود: حزب مسلم لیگ کاملا با تحصن نمایندگان موافق بوده و معتقد است که باید قدم‌هایی محکم برای حل مسائل بلوچستان برداشته شود. 

نثارعلی گفت: اعضای حزب مسلم لیگ شاخه نواز اینجا جمع نشده اند تا امتیاز سیاسی بگیرند، بلکه می‌خواهند همبستگی خود را نشان دهند و بر حل مشکلات بلوچستان تأکید کنند.

 "جواد هاشمی" از اعضای حزب مسلم لیگ شاخه نواز با بیان اینکه مردم فقط می‌خواهند مشکلات آنان حل شود، گفت: دولت باید برای حل مشکلات مردم قدم‌های محکمی بردارد نه اینکه هنگام تظاهرات آنان را از خیابان‌ها متفرق کند.

عبدالقدیر عضو دیگر حزب مسلم لیگ شاخه نواز نیز در این رابطه گفت: مشکل بلوچستان تنها مشکل برای همان استان نیست، بلکه یک مشکل ملی است و طرح راه‌حل برای آن باید در اولویت قرار بگیرد.
 
وی از مقاماتی که قوانین را طرح می کنند خواست تا راهی برای جلوگیری از وخیم‌تر شدن اوضاع امنیتی در بلوچستان پیدا کنند.

این در حالی است که کمیسیون حقوق بشر پاکستان نیز از رئیس جمهور و نخست وزیر پاکستان خواست تا شخصاً اقدامی برای جلوگیری از کشتار شیعیان در کویته انجام دهند.
 
رحمان ملک وزیر کشور پاکستان نیز امروز در جلسه مقامات بلندپایه بلوچستان بر لزوم انجام اقدامات عملی برای حفظ امنیت زائران شیعه پاکستانی که قصد سفر به ایران را دارند تأکید کرد.

دیروز چند فرد مسلح ناشناس با حمله به اتوبوس شیعیان در کویته، 13 نفر را کشته و هفت تن دیگر را زخمی کردند.

چند هفته پیش نیز حادثه مشابهی در کویته رخ داد که بر اثر آن حدود 30 زائر شیعه پاکستانی قتل عام شدند.

این کشتارهای فرقه ای خشم شدید مردم کویته و مقامات پاکستانی را بدنبال داشته است.

انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900713001275

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic