پنجشنبه 14 مهر 1390

واکنش دولت ایتالیا به کاهش رتبه اعتباری این کشور از سوی موسسه مودی

• نوشته شده توسط: ramin h

واکنش دولت ایتالیا به کاهش رتبه اعتباری این کشور از سوی موسسه مودی

خبرگزاری فارس: کاهش رتبه اعتباری ایتالیا موسسه بین المللی اعتبارسنجی مودی با واکنش نه چندان شدید سیلیویو برلوسکونی نخست وزیر این کشور و برخی نگرانی ها روبرو شده است.

خبرگزاری فارس: واکنش دولت ایتالیا به کاهش رتبه اعتباری این کشور از سوی موسسه مودی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ نخست وزیر ایتالیا با ارزیابی قابل انتظار بودن کاهش رتبه اعتباری این کشور سعی کرد از بالا گرفتن انتقادها جلوگیری کند،او همچنین تاکید کرد دولت ایتالیا در پی ساماندهی وضعیت بودجه این کشور است. فابریتسیو چیکیتتو نماینده حزب حاکم طرفدار سیلیو برلوسکونی در مجلس قانون گذاری ایتالیا در دفاع از اقدام های اقتصادی دولت این کشور گفت ما انتظار چنین ارزیابی را از موسسه مودی داشتیم اما باید یادآور شد که نهادهای اروپایی دو ماه قبل تدابیر اقتصادی اخیر دولت ایتالیا را بسیار موثر
ارزیابی کرده اند، در عین حال پیر فردیناندو کاسینی رهبر حزب دموکرات میانه رو درانتقاد از دولت ایتالیا گفت ما در دوران سختی زندگی می کنیم و شاهد خطر موجود ازسوی وضعیت یونان هستیم. از طرف دیگر کم توجهی به مسئولیت امور از جانب تصمیم گیرنده اصلی یعنی نخست وزیر را شاهدیم که سیاست های ایتالیا را فلج می کند، نگرانی از بحران اقتصادی تنها در میان برخی سیاستمداران ایتالیایی افزایش نیافته است.
اکنون بانک مرکزی اروپا از دولت ایتالیا خواسته پس از تدابیر ریاضتی برای رشد اقتصادی و
افزایش رقابت مالی این کشور اقدام کند.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000034

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات