دوشنبه 18 مهر 1390

تعداد مبتلایان به تب دینگی در کراچی از مرز 450 نفر گذشت

• نوشته شده توسط: ramin h

تعداد مبتلایان به تب دینگی در کراچی از مرز 450 نفر گذشت

خبرگزاری فارس: شیوع بیماری تب دینگی در پاکستان به ایالت "سند" رسید که بیش از 450 نفر از ساکنان شهر کراچی به این بیماری مبتلا شده‌اند.

خبرگزاری فارس: تعداد مبتلایان به تب دینگی در کراچی از مرز 450 نفر گذشت

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "آج نیوز" تعداد مبتلایان به تب دینگی در شهر بندری کراچی از مرز 450 نفر گذشته و 24 نفر امروز بر اثر ابتلا به این مرض در مراکز درمانی این شهر بستری شده اند.
 
پس از شیوع بیماری تب دینگی در ایالت پنجاب اکنون دامنه سرایت آن به ایالت سند نیز گسترش یافته است.
 
گزارش ها حاکی است که در روزهای گذشته بیش از 7 نفر قربانی بیماری تب دینگی در کراچی شده و بیش از 110 نفر در شهرستان های مختلف ایالت سند مبتلا به این بیماری هستند.
 
این منبع افزوده است که پزشکان پاکستانی به راه حل قطعی برای مداوای تب دینگی دست نیافته‌اند و فقط قادر هستند مرگ بیمار را به تاخیر بیندازند.

این خبر در حالی انتشار یافته است که یک روزنامه پاکستانی امروز فاش کرد که شیوع بیماری مهلک تب دینگی در پاکستان با فعالیت‌های تحقیقاتی آمریکا در آزمایشگاهی در لاهور ارتباط مستقیم وجود دارد.

روزنامه اردو زبان "امت" چاپ پاکستان در شماره امروز خود مقاله‌ای در مورد ارتباط فعالیت های تحقیقاتی آمریکا در لاهور با شیوع بیماری تب دینگی در این کشور، منتشر کرده است. 

نویسنده در مطلب خود فاش کرده است که مرکز تحقیقاتی آمریکا ویروس ضعیف شده تب دینگی را بر روی مردم منطقه "گرین تاون" در شهر لاهور پاکستان آزمایش کرده است.

این مقاله تصریح کرده است که سازمان سیا این ویروس را با هدف آلوده کردن نظامیان ارتش شوروی هنگام تهاجم به افغانستان در دهه 80 تولید و علیه روس‌ها در افغانستان به کار گرفت.

نویسنده معتقد است هدف سازمان سیا از بوجود آوردن این آزمایشگاه و مرکز تحقیقات، جلوگیری از بیماری‌های واگیردار نبود بلکه سازمان سیا در پی تولید ویروسی بود که بتوان آن را بوسیله انسان یا هر جانور دیگری به افغانستان یا سایر کشورهای دشمن آمریکا انتقال داد.
 
امت نوشته است: نام آزمایشگاه آمریکا در لاهور "Malaria Eradication Centre" است و توسط موسسه "USAID" برای حفاظت مردم پاکستان از ویروس مالاریا در سال 1975 احداث شد.
 
نویسنده افزوده است: با اینکه بر اثر جنجال رسانه‌‌ای روسیه و آمریکا در این زمینه، پاکستان "دیوید نیلن" مامور سیا را از پاکستان اخراج کرد اما آزمایشگاه و مرکز تحقیقاتی مورد نظر به فعالیت خود ادامه داد که به نظر می‌رسد پاکستان مجبور شود این آزمایشگاه را تعطیل کند.

انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900718000812

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic