چهارشنبه 20 مهر 1390

تولید سالانه 180 هزار تن محصول دامی و کشاورزی در دره‌شهر

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام خبر داد:
تولید سالانه 180 هزار تن محصول دامی و کشاورزی در دره‌شهر

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام از تولید سالانه 180 هزار تن محصول دامی و کشاورزی در دره‌شهر خبر داد.

خبرگزاری فارس: تولید سالانه 180 هزار تن محصول دامی و کشاورزی در دره‌شهر

خسرو شهبازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: این محصولات شامل، گوشت، شیر، برنج، گندم، خیار و ... است.
وی ادامه داد: ارزش اقتصادی این میزان محصول تولیدی زراعی، باغی و دامی در شهرستان دره‌شهر 800 میلیارد ریال برآورد شده است.
این مسئول اضافه کرد: شهرستان دره‌شهر در مجموع دارای 30 هزار هکتار زمین کشاورزی آبی و دیم بوده که هر ساله به کشت انواع محصولات زراعی اختصاص می‌یابد.
این مسئول اضافه کرد: غلات و خیار مهم‌ترین محصولات زراعی کشت شده در شهرستان دره‌شهر است که از سوی زارعان مورد استقبال قرار گرفته است.
شهبازی تصریح کرد: شهرستان دره‌شهر یکی از مهم‌ترین قطب‌های تولید خیار در استان ایلام است که بیش از 70 درصد آن به استان‌های همجوار حمل می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: این دستگاه اجرایی تمام توان خود را صرف توسعه کشاورزی در استان ایلام کرده است.
وی ادامه داد: استان ایلام در مجموع دارای 350 هزار هکتار زمین کشاورزی است که سالانه به کشت انواع محصولات زراعی اختصاص می‌یابد.
این مسئول اضافه کرد: اکنون در استان ایلام سالانه بیش از 700 هزار تن انواع محصولات زراعی تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.
شهبازی تصریح کرد: محصول گندم با تولید سالانه 250 هزار تن مهم‌ترین محصول کشاورزی تولید شده در استان ایلام است.
انتهای پیام/ص30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900720001270

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات