چهارشنبه 20 مهر 1390

تاکید شاه سعودی بر متانت مناسبات با بحرین/سفیر بحرین: به عربستان افتخار می‌کنیم

• نوشته شده توسط: ramin h

پس از دریافت استوارنامه سفیر جدید بحرین اعلام شد؛
تاکید شاه سعودی بر متانت مناسبات با بحرین/سفیر بحرین: به عربستان افتخار می‌کنیم

خبرگزاری فارس: شاه سعودی بر متانت مناسبات کشورش با بحرین تاکی کرد و سفیر جدید بحرین در ریاض نیز اعلام کرد که به مواضع عربستان سعودی افتخار می‌کند.

خبرگزاری فارس: تاکید شاه سعودی بر متانت مناسبات با بحرین/سفیر بحرین: به عربستان افتخار می‌کنیم

به گزارش فارس، عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود امروز در کاخ الیمامه در ریاض شیخ حمود بن عبدالله آل خلیفه سفیر جدید بحرین را پذیرفت و استوارنامه وی را تحویل گرفت.
 
 عبدالله بن عبدالعزیز با آرزوی موفقیت برای سفیر جدید بحرین، از مناسبات کشورش با بحرین که آن را برادرانه و تاریخی و محکم خواند، تمجید کرد.
 
عربستان سعودی در اوایل اعتراضات در بحرین در ماه فوریه و مارس با اعزام نیروی نظامی به این کشور، مردم معترض بحرین را بشدت سرکوب کرد. این نیروها هنوز در بحرین حضور دارند.
 
به گفته منابع خبری بحرینی تاکنون بیش از 30 نفر در بحرین به دست نیروی‌های سعودی و آل خلیفه کشته و صدها نفر نیز زخمی و ده‌ها مسجد و حسینه تخریب و ده‌ها جلد قرآن کریم آتش زده شده است.
 
سفیر بحرین: مناسبات ریاض-منامه الگویی برای دیگر کشورهاست
 
در مقابل شیخ حمود بن عبد الله آل خلیفه سفیر جدید بحرین در ریاض، با ابلاغ سلام شاه کشورش به همتای سعودی وی، اعلام کرد که «ما در بحرین به مواضع عربستان سعودی به رهبری شما [شاه سعودی] که مواضع عزت و کرامت است افتخار می‌کنیم».
 
سفیر جدید آل خلیفه نزد آل سعود، در ادامه مدعی شد که «ما مناسبات دو کشور را چراغی تابان و الگویی می‌دانیم برای دیگر کشورهای عربی و اسلامی».

انتهای پیام/.++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900720001101

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic