پنجشنبه 21 مهر 1390

تلاش صنایع فرانسه برای سیطره بر بازار لیبی قبل از تشکیل دولت جدید

• نوشته شده توسط: ramin h

در رقابت با شرکت‌های چینی، ترک و آلمانی صورت می‌گیرد،
تلاش صنایع فرانسه برای سیطره بر بازار لیبی قبل از تشکیل دولت جدید

خبرگزاری فارس: صنایع فرانسه در تلاشند هر چه سریعتر و پیش از تشکیل دولت موقت در لیبی، بار دیگر به این کشور بازگشته و بازارهای آن را به تصرف خود در آوردند.

خبرگزاری فارس: تلاش صنایع فرانسه برای سیطره بر بازار لیبی قبل از تشکیل دولت جدید

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، صنایع فرانسه برای بازگشت به لیبی و تصرف مجدد بازارهای این کشور پیش از تشکیل دولت موقت پایدار لیبی به تکاپو افتاده‌اند.

تکاپوی صنایع فرانسه برای بازگشت دوباره به لیبی در حالی صورت می‌گیرد که رقبای چینی، ترک و آلمان آن نیز در تلاش برای بازگشت به لیبی هستند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان ۸۰ شرکت بزرگ فرانسوی که اغلب پیش از انقلاب لیبی در این کشور حضور داشتند، روز گذشته در قالب هیأتی بزرگ  وارد لیبی شدند و با مخاطبان جدید خود در این کشور دیدار کردند و قرار شد که بار دیگر در نیمه نوامبر با یکدیگر دیدار کنند تا در آن مرحله توافقات خود را به امضا برسانند.

بر اساس این گزارش، فرانسه در سال 2010 میلادی ششمین فروشنده و تأمین کننده در لیبی بود.
 
لیبی به عنوان بزرگ‌ترین دارنده ذخایر نفت آفریقا، پیش از آغاز بحران روزانه حدود یک میلیون و 600 هزار بشکه نفت تولید و یک میلیون و 300 هزار بشکه از این مقدار را صادر می‌کرد.

لیبی پیش از آغاز نا‌آرامی‌های سیاسی، حدود 2 درصد از تقاضای جهانی نفت خام را برآورد می‌کرد و بخش عمده نفت این کشور به بازارهای اروپایی فروخته می‌شد.

انتهای پیام/ر.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900721000243

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic