پنجشنبه 21 مهر 1390

فارین‌افرز: جامعه آمریکا به خشونت پلیس خو گرفته است

• نوشته شده توسط: ramin h

فارین‌افرز: جامعه آمریکا به خشونت پلیس خو گرفته است

خبرگزاری فارس: پایگاه اطلاع‌رسانی فارین‌افرز در گزارشی ضمن تحلیل قیام وال‌استریت اذعان کرد که جامعه متوسط آمریکا به خشونت لجام‌گسیخته پلیس این کشور عادت کرده است.

خبرگزاری فارس: فارین‌افرز: جامعه آمریکا به خشونت پلیس خو گرفته است

به گزارش فارس، پایگاه اطلاع‌رسانی فارین‌افرز در گزارشی به قلم "روری مک‌وی"، ضمن تحلیل قیام وال‌استریت اذعان کرد که جامعه متوسط آمریکا به خشونت لجام‌گسیخته پلیس این کشور عادت کرده است.
 
این نویسنده آمریکایی در بیان شاهدی بر مدعای خویش به درگیری بین پلیس و گروهی از دانشجویان آمریکایی در سال 1970 میلادی اشاره کرده است که طی آن نظرسنجی موسسه گالوپ نشان داد که جامعه بیش از آنکه پلیس را به خاطر تیراندازی مقصر قلمداد کند، دانشجویان را مقصر می‌داند.
 
بنابراین گزارش، ساختار سازمانی پلیس در این خشونت‌ها به آن کمک می‌کند تا همواره بر معترضینی که فاقد سازمان‌دهی چندان قوی هستند، غالب آید.
 
این تحلیلگر آمریکایی تاکید کرده است که با وجود این واقعیت، خشونت پلیس علیه معترضین وال‌استریت منجر شده است تا این معترضین مورد توجه رسانه‌ها واقع شده و به مرور بتوانند دست‌کم همدردی بخشی از جامعه را جلب کنند، هرچند که در درازمدت نمی‌توانند روی این همدردی‌ها حساب کنند. آنچه پلیس آمریکا بر روی پل بروکلین انجام داد یا پاشیدن اسپری فلفل به صورت تظاهرکنندگان زن، توانست تا حدودی توجه جامعه آمریکا را به خود جلب کند. 
 
وی به پلیس آمریکا نیز هشدار داده است که همیشه از خشونت در امان نبوده و نمی‌تواند با روش‌های ساختاریافته خود همواره آن را کنترل کند. در برخی مواقع خشونت پلیس منجر به افزایش خشونت در میان جمعیت بیشتری خواهد شد.
 
این گزارش همچنین حاکی‌ست: قیام وال‌استریت هنوز به آنجا نرسیده که از روش‌های مسالمت‌آمیز ناامید شده و روی به خشونت آورد اما احتمال به خشونت گراییدن آن وجود دارد.
 
مک‌وی همچنین مدعی است که به خشونت‌ گراییدن اعتراضات به نفع جمهوری‌خواهان و مسالمت‌آمیز ماندن آن به نفع دموکرات‌ها و دولت اوباما خواهد بود.
 
انتهای پیام/ک.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900721000327

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic