شنبه 23 مهر 1390

نهمین روز منفی شاخص بورس در مهرماه با ریزش 175 واحدی

• نوشته شده توسط: ramin h

نهمین روز منفی شاخص بورس در مهرماه با ریزش 175 واحدی

خبرگزاری فارس: درپی افت قیمت سهام اغلب شرکت های در روز جاری، شاخص بورس با 175 واحد ریزش شاهد نهمین افت ارقام در مهر ماه و ثبت عدد 26هزار و 668 واحد شد.

خبرگزاری فارس: نهمین روز منفی شاخص بورس در مهرماه با ریزش 175 واحدی

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، درحالی اوضاع قیمت های جهانی محصولات نسبت به گذشته بهتر شده که حال و هوای منفیی روزهای پیش بازار سهام ایران امروز هم تکرار شد.
براساس این گزارش، فعالان بازار سرمایه کشور در شرایطی برخلاف سال گذشته تاکنون نتوانسته اند بهره چندانی از خرید و فروش سهام شرکت های بورسی ببرند که اغلب این گروه سناریوی جدید آمریکا را کاملا" بی منطق و بی اساس ارزیابی کرده و معتقدند به دلیل خصومت ورزی دول غرب با ایران و استفاده از روش منسوخ شده فرافکنی مشکلات خود ، مجبور به افزایش فشارها به کشور شده اند.
 این گروه از افراد جامعه در عین حالی که به حقانیت ایران اعتقاد دارند ، نگران افزایش تحریم ها مانند تحریم بانک مرکزی هستند و به دلیل حساس بودن بازار سهام و ریسک فراوان آن حاضر به قبول ریسک بیشتر نیستند. به همین دلیل هم در فضای معاملات امروز بازار جوی روانی منفی حاکم بود و اغلب سرمایه گذاران حقیقی نه تنها از خرید سهام شرکت های آینده دار دست کشیدند بلکه اقدام به فروش هم کردند. در مقابل این گروه از سرمایه گذاران که به سهامداران ریسک گریز معروفند ، دسته دیگری از سرمایه گذاران همچنان چشم امید به حمایت های دولت دوخته و بر این باورند با توجه به بی اساس بودن اتهامات جدید آمریکا، روند عادی معاملات در روز های آینده باز خواهد گشت.
به هرحال در پایان معاملات امروز بورس اوراق بهادار ، سهام شرکت های موثر و بزرگی چون سرمایه گذاری غدیر، مپنا، سایپا، بانک پاسارگاد، فولادمبارکه، مخابرات، ایران خودرو ، بانک کارآفرین ، نیرو ترانس و ملی مس با کاهش بها داد و ستد شده و این شرکت ها با اثر منفی 25 تا 5 واحدی خود در مجموع 175 واحد از ارقام شاخص را کاهش دادند تا این متغیر در عدد 26 هزار و 668 واحدی به ثبت برسد.
با این افت، شاخص بورس طی 15 روز کاری مهرماه برای نهمین مرتبه ارقامی از دست داد.
این در حالی است که به دلیل جو روانی منفی ، حجم معاملات هم چندان قابل اعتنا نبود. بطوریکه با خرید و فروش بیش از 127 میلیون سهم ، بالغ بر 31 میلیارد تومان جابجا شد که در برابر حجم معاملات بیش از 100 میلیاردتومانی 
هفته های اول سال ناچیز است.
انتهای پیام/صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900723000702

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic