تبلیغات
روزنامه - تولید مستند مراحل آماده‌سازی یادمان‌های مناطق عملیاتی غرب
سه شنبه 26 مهر 1390

تولید مستند مراحل آماده‌سازی یادمان‌های مناطق عملیاتی غرب

• نوشته شده توسط: ramin h

در گفت‌وگو با فارس عنوان شد:
تولید مستند مراحل آماده‌سازی یادمان‌های مناطق عملیاتی غرب

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی ستاد مرکزی راهیان نور گفت: مستند حضور خادمین شهدا و نحوه آماده‌سازی یادمان‌های راهیان نور غرب تولید می‌شود که در ایام اعزام کاروان‌ها پخش خواهد شد.

خبرگزاری فارس: تولید مستند مراحل آماده‌سازی یادمان‌های مناطق عملیاتی غرب

سعید محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به برنامه‌های معاونت فرهنگی ستاد مرکزی راهیان نور برای اردوهای راهیان نور غرب، اظهار داشت: با توجه به اینکه اعزام کاروان‌های راهیان نور به غرب کشور از اول تا بیستم آبان ماه صورت می‌گیرد، فضاسازی عمومی در شهرها، مناطق مورد بازدید استان‌های کرمانشاه و ایلام و مسیرهای تردد زائران انجام شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری حدود 16 یادمان جدید احیا شده است که علاوه بر گویاسازی نقاط، جزوه‌هایی با عنوان «اینجا چه گذشت؟» تا کنون برای شرح حال 8 یادمان آماده شده که در اختیار زائران راهیان نور غرب قرار می‌گیرد.

معاون فرهنگی ستاد مرکزی راهیان نور افزود: یکی از کارهای ویژه فرهنگی، تهیه مستندی از مراحل آماد‌ه‌سازی یادمان‌های دفاع مقدس است تا در ایام اعزام کاروان‌های راهیان نور پخش ‌شود و در ادامه نیز نحوه ورود زائران به منطقه در قالب مستندی به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: احیای مناطق از مسئولیت‌های معاونت یادمان‌های ستاد مرکزی راهیان نور است که معاونت فرهنگی هم برای گویاسازی مناطق احیا شده از جمله تپه‌های قراویز، گیسکه، تپه کرجی‌ها، پادگان ابوذر و بازی‌دراز با این معاونت همکاری دارد.

محمدی بیان کرد: تهیه نقشه مناطق عملیاتی غرب از دیگر فعالیت‌های معاونت فرهنگی به شمار می‌رود؛ در سال‌های گذشته نقشه راهنما زائران نیز تهیه شده اما با توجه به محوربندی راهیان نور در جنوب، غرب و شمال غرب، طراحی نقشه مناطق عملیاتی غرب نیز از محور دهلران تا پایین پاوه تعیین کردیم.

وی گفت: معرفی شهدای شناخته شده استان از دیگر برنامه‌های راهیان نور غرب خواهد بود و این موضوع از برنامه‌های آینده راهیان نور در سایر محورها به شمار می‌رود.

معاون فرهنگی ستاد مرکزی راهیان نور گفت: طراحی و انتشار پوستر ویژه راهیان‌نور غرب از دیگر برنامه‌های این مرکز به شمار می‌رود؛ علاوه‌ بر این، پوستری به مناسبت حضور رهبر معظم انقلاب در مناطق عملیاتی غرب نیز منتشر شده که در نقاط مختلف این استان نصب شده است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726001112

نظرات()