سه شنبه 26 مهر 1390

مرکز افکارسنجی سلامت نقاط ضعف و قوت را آشکار می کند

• نوشته شده توسط: ramin h

عضو شورای عالی نظام پزشکی:
مرکز افکارسنجی سلامت نقاط ضعف و قوت را آشکار می کند

خبرگزاری فارس: عضو شورای عالی نظام پزشکی گفت: تأسیس مرکز افکارسنجی سلامت ایران گامی مهم در مسیر شناخت نقاط ضعف و قوت نظام سلامت و کسب اطلاع مسئولان از میزان رضایتمندی عموم مردم و پیدا کردن راهکارها دارد.

خبرگزاری فارس: مرکز افکارسنجی سلامت نقاط ضعف و قوت را آشکار می کند

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدحسین بدخش، با اشاره به آغاز فعالیت مرکز افکارسنجی سلامت ایران در سازمان نظام پزشکی گفت: تأسیس مرکز افکارسنجی سلامت ایران گامی مهم در اصلاح امور این حوزه است و می‌تواند نقش مهمی در کسب اطلاع مسئولان از میزان رضایتمندی عموم مردم و اعضای جامعه پزشکی از طرح‌های بهداشتی و درمانی داشته باشد.

وی گفت: برای شناسایی نقاط ضعف و قوت طرح‌ها و برنامه‌های حوزه سلامت از سوی مدیران و مسئولان دستگاه‌های متولی، نیاز وجود چنین مرکزی به شدت احساس می‌شد.

وی افزود: بررسی میزان رضایتمندی مخاطبان حوزه سلامت به ویژه اعضای جامعه پزشکی به عنوان مجریان طرح‌ها و برنامه‌های این حوزه، یک گام مهم در اصلاح حوزه سلامت و یکی از کارکردهای مهم مرکز افکارسنجی سلامت ایران می‌تواند باشد که جمع‌آوری اطلاعات استخراج شده از این نظر سنجی‌ها می‌تواند منجر به ارائه راهکارهای دقیق‌تر و قابل اجرا شود.

رئیس هیئت عالی انتظامی نظام پزشکی با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی بهترین جایگاه برای ایجاد و اداره مرکز افکارسنجی سلامت ایران است، ابراز امیدواری کرد با اجرای طرح‌های نظرسنجی جامع، گسترده و بر پایه علمی توسط این مرکز، شاهد اصلاحات هدفدار و دقیق در حوزه سلامت برای تحقق اهداف متعالی این حوزه باشیم.

مرکز افکارسنجی سلامت ایران (IHPA) برای اولین‌بار و توسط سازمان نظام پزشکی اول شهریورماه مصادف با روز پزشک تأسیس و آغاز به کار کرد.منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900726000776

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic