یکشنبه 1 آبان 1390

جریان مجسمه‌سازی به سمت مجسمه‌سازی مفهومی رفته است

• نوشته شده توسط: ramin h

دبیر اجرایی ششمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران:
جریان مجسمه‌سازی به سمت مجسمه‌سازی مفهومی رفته است

خبرگزاری فارس: دبیر اجرایی ششمین دوسالانه مجسمه‌سازی گفت: جریان مجسمه‌سازی به سمت مجسمه‌سازی مفهومی رفته است.

خبرگزاری فارس: جریان مجسمه‌سازی به سمت مجسمه‌سازی مفهومی رفته است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری ششمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران، افتتاحیه این دوسالانه ساعت 16 روز دوشنبه دوم آبان ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.
به گفته بهداد لاهویی؛ دبیر اجرایی این دوسالانه از بین 622 اثری که به دبیرخانه رسید در مرحله اول 73 اثر انتخاب شد و پس از بررسی آثار در مرحله دوم 67 اثر برای ارائه در دوسالانه انتخاب شد.
لاهوتی با تاکید بر کیفیت آثار گفت: در این دوسالانه تعداد آثار مورد نظر نبود و کیفیت  آثار اولویت داشت به همین خاطر هیات انتخاب دوسالانه نیز با این نگاه تعیین شد و هیات انتخاب با نگاه سختگیرانه درباره کیفیت، آثار را مورد توجه و بررسی قرار داد و به همین خاطر به نسبت  آثار ارسالی تعداد کمی اثر به دوسالانه راه یافت.
دبیر اجرایی ششمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران ادامه داد: این شیوه انتخاب انتقادهایی را نیز به دنبال داشت اما ضرورت است که آثار با کیفیت و در سطح بالا در دوسالانه نمایش داده شود و تغییراتی نیز در ترکیب داورانی که سال ها تکرار شده اند،  
 ایجاد شود. هیات انتخاب و داوری این دوره دوسالانه نیز از هنرمندان شناخته شده و مدرس دانشگاه هستند . هیئت انتخاب در بررسی و ارزیابی  آثار نگاه جدی داشتند و بدون سلیقه های مشخصی آثار را انتخاب کردند.
لاهوتی ادامه داد: ششمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران با موضوع و تکنیک ‌آزاد برگزار می شود و عنوان آسمان مال من است به عنوان فضای ذهنی دوسالانه است . به جهت اینکه دوسالانه بیش از چهار سال است که برگزار نشده موضوع و تکنیک  آزاد برای دوسالانه انتخاب شد تا هنرمندان خلاقانه و آزادانه  آثارشان را ارائه کنند.
دبیر اجرایی ششمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران افزود: حضور جوانان در این دوره دوسالانه پر رنگ است و آثار مفهومی که در این دوره ارائه شد بیشتر و با کیفیت تر بود، به همین جهت آثاری که به دوسالانه راه یافت، بیشتر آثار مفهومی است و این نشان می دهد که مجسمه سازی ما به سمت مجسمه سازی مفهومی رفته است.
لاهوتی  با تاکید بر برگزاری منظم دوسالانه مجسمه سازی گفت: اگر دوسالانه به صورت حرفه ای و در زمان مقرر برگزار شود، بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
دبیر اجرایی ششمین دوسالانه مجسمه سازی تهران با تاکید بر ضرورت افزایش بودجه   دوسالانه افزود: مدت زمان برگزاری دوسالانه نیز باید افزایش یابد و آثار می تواند غیر از یک فضای محدود،  حتی در داخل شهر نیز ارائه شود.
در طول ششمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران شنبه هر هفته یک نشست  تخصصی با حضور هنرمندان در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود و در آخرین نشست داوران دوسالانه درباره نحوه و ملاک های داوری به سوالات پاسخ می دهند. 
 انتهای پیام/امنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900801000683

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات