یکشنبه 1 آبان 1390

مصرف مواد لبنی همراه با غذاهای گوشتی جذب آهن را مختل می‌کند

• نوشته شده توسط: ramin h

سلامت زنان/48
مصرف مواد لبنی همراه با غذاهای گوشتی جذب آهن را مختل می‌کند

خبرگزاری فارس: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: مصرف مواد لبنی همراه با غذاهای گوشتی جذب آهن را مختل می‌کند اما لیموترش در کنار غذاهای گوشتی جذب آهن را افزایش می‌دهد.

خبرگزاری فارس: مصرف مواد لبنی همراه با غذاهای گوشتی جذب آهن را مختل می‌کند

مرتضی صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: مصرف قرص‌های آهن در دوران بارداری از کم‌خونی زنان پیشگیری می‌کند.

وی گفت: زنان از مصرف برخی از مواد غذایی مانند نوشابه‌های گازدار پرهیز کنند به دلیل اینکه نوشابه‌ها سرشار از اسید فسفریک که جذب کلیسم را در بدن مختل می‌کنند بروز پوکی استخوان در زنان را افزایش می‌دهند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: مصرف برخی از غذاها همراه با مواد غذایی حاوی آهن جذب آهن را مختل می‌کند. مصرف ماست و لبنیات همراه با غذاهای گوشتی جذب آهن را مختل می‌کند.

صفوی بیان داشت: کلیسم عنصری دو ظرفیتی است و آهن نیز دوظرفیتی است که همدیگر را می‌ربایند و در جذب یکدیگر خلل ایجاد می‌کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: در کنار غذاهای گوشتی مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین C از اهمیت زیادی برخوردار است به دلیل اینکه ویتامین C آهن موجود در غذا را به خوبی جذب می‌کند و از کم‌خونی پیشگیری می‌کند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900801000728

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic