دوشنبه 2 آبان 1390

برنامه‌های هفته کتاب نهادها تشریح شد

• نوشته شده توسط: ramin h

برنامه‌های هفته کتاب نهادها تشریح شد

خبرگزاری فارس: هفتمین نشست از سلسله جلسه‌های ستاد برگزاری نوزدهمین دوره هفته کتاب، امروز برگزار شد و طی آن سازمان‌های مختلف برنامه‌های خود را برای این رویداد فرهنگی اعلام کردند.

خبرگزاری فارس: برنامه‌های هفته کتاب نهادها تشریح شد

به گزارش خبرگزاری فارس، ششمین نشست هم‌اندیشی برگزاری نوزدهمین دوره هفته کتاب با حضور «محمد اللهیاری» دبیر این مراسم، «حمید قبادی» مشاور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان نهاد‌ها و سازمان‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و نظامی، صبح امروز 2 آبان ماه، در ساختمان فجر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در این نشست، اعضای ستاد هفته کتاب پیشرفت و جهش بزرگ در نامگذاری روزهای هفته کتاب را مورد تقدیر قرار دادند و پیشنهادات و برنامه‌های تدوین شده دیگر اعضای ستاد برگزاری این هفته که در جلسه‌های گذشته ارائه نشده بود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و همچنین مباحث مختلفی درباره شیوه برگزاری این رویداد فرهنگی مطرح شد.

از نهادهایی که در این جلسه به ارائه برنامه‌هایشان پرداختند، می‌توان به کتابخانه مجلس، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دفتر شعر جوان، انجمن ناشران آموزشی، موسسه روایت فتح، سازمان میراث فرهنگی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، کتابخانه ملی، انجمن ناشران ورزشی و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد.

پس از ارائه نظرها و برنامه‌های نمایندگان نهادهای مختلف، حمید قبادی بر لزوم تعاملات بین استانی ادارات و سازمان‌های عضو ستاد هفته کتاب اشاره کرد و گفت: امسال با توجه به فعالیت‌های همکارانمان در وزارت ارشاد، فعالیت‌های استانی هفته کتاب را پررنگ‌تر از سال‌های قبل شاهد خواهیم بود و به همین منظور از سازمان ها و نهادهای عضو ستاد هفته کتاب درخواست می‌کنیم با ادارات استان‌های خود در رابطه با فعالیت‌های هفته کتاب تعامل داشته باشند.

در پایان این نشست، یکی از اعضای ستاد هفته کتاب پیشنهاد داد، به منظور تحقق بیشتر شعار «یادگار ماندگار» و نهادینه کردن بحث اهدای کتاب، تعاملی با مرکز آمار و سرشماری نفوس و مسکن صورت گیرد تا با توجه به ظرفیت این طرح، به هر خانوار یک جلد کتاب هدیه داده شود.

نوزدهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران 22 تا 29 آبان ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900802000980

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات