دوشنبه 2 آبان 1390

اشپیگل: رویکرد آلمان درباره بحران یورو، اروپا را با مانعی جدید مواجه می‌کند

• نوشته شده توسط: ramin h

اشپیگل: رویکرد آلمان درباره بحران یورو، اروپا را با مانعی جدید مواجه می‌کند

خبرگزاری فارس: یک هفته‌نامه آلمانی در گزارشی با اشاره به اختلاف نظر مقامات اروپایی در زمینه چگونگی مقابله با بحران یورو نوشت که در این بین رویکرد آلمان، اروپا را با مانعی جدید مواجه خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: اشپیگل: رویکرد آلمان درباره بحران یورو، اروپا را با مانعی جدید مواجه می‌کند

به گزارش فارس به نقل از "اشپیگل"، نشست سران اروپایی در این هفته فقط به وسیله اختلاف نظر سران اروپایی به ویژه "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان و "نیکلا سارکوزی" رئیس جمهور فرانسه با مشکل مواجعه نشد، بلکه باید گفت روندی که هم اکنون در پارلمان آلمان برای مقابله با بحران یورو دنبال می‌شود نیز می‌تواند مانعی جدی برای حل مشکلات موجود در حوزه یورو باشد.

این هفته‌نامه آلمانی نوشت که دولت آلمان به پارلمان این کشور اختیارات بیشتری برای اقدام در زمینه بحران یورو نسبت به آنچه دادگاه عالی اعطا کرده، داده است. در واقع  اقدام مرکل در راستای برنامه نجات مالی می‌تواند به محدودیت توانایی اتحادیه اروپا در زمینه مقابله با بحران منجر شود.

در این گزارش امده است که سران اروپایی در نشست اخیر فقط در قالب یک ژست که نشان دهنده اتفاق‌نظر بود در برابر عکاسان حاضر شدند و از سخنان "ژان کلود تریشه" رئیس بانک مرکزی اروپا که از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد، استقبال کردند.

در این مورد سخنان مرکل وقتی که به دیگر حاضرین اعلام کرد که نمی‌تواند پیش از موافقت پارلمان آلمان (بوندس‌تاگ) با برنامه نجات اقتتصادی موافقت کند قابل توجه است و از آنجایی که انتظار نمی‌رفت چنین اقدامی اجرایی شود پس بدیهی است که نشست سران 27 کشور اروپایی نیز به تعویق افتاد.

بر اساس این گزارش، "هرمان وان رومپوی" رئیس شورای اروپا در واکنش به این موضوع گفت که به تعویق انداختن این نشست در صورتی که مورد نظر دیگر  اعضا نباشد، بی مورد است. "نیکلا سارکوزی" رئیس‌جمهور فرانسه نیز گفت: چنین اقدامی مانند آخرین خروجی در یک بزرگراه است چرا که اگر ما هم اکنون به نتیجه نرسیم از دست خواهیم رفت.

اما در واقع همه اینها بی‌مورد بود و همه می‌دانستند که باید از آلمان تبعیت کنند و نشست را به تعویق بیاندازند.

اشپیگل نوشت که اکنون مشخص شده است که تلاش آلمان برای ایجاد دموکراسی هر چه بیشتر در اروپا ، در جهتی بود که سیاست‌ها را برای حل بحران یورو بیش از پیش پیچیده کرده است. سیاست‌های برلین دشواری های بیشتری را به بازارهای مالی و سیاستگذاران در بروکسل و دیگر پایتخت‌های اروپایی به دنبال داشته است.

در واقع هم اکنون میان نیاز به انعطاف‌ در دولت و کنترل دولت توسط پارلمان آلمان تنش وجود دارد و چنین مشکلی ضمن اینکه دولت را در تصمیم گیری سریع و اقدام هم راستا با دیگر همتایان اروپایی خود با مشکل مواجه می کند در سیاست‌های اروپایی نیز اخلال به وجود خواهد آورد.

انتهای‌ پیام/ط.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900802000397

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic