دوشنبه 2 آبان 1390

محاکمه 10 جاسوس تل‌آویو در لبنان

• نوشته شده توسط: ramin h

محاکمه 10 جاسوس تل‌آویو در لبنان

خبرگزاری فارس: دادگاه نظامی بیروت اخیرا 10 جاسوس رژیم صهیونیستی را محاکمه کرد و 8 تن از آنها را به حبس ابد محکوم کرد.

خبرگزاری فارس: محاکمه 10 جاسوس تل‌آویو در لبنان

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "المنار"، دادگاه نظامی در بیروت 10 متهم به جاسوسی در لبنان برای رژیم صهیونیستی را به چندین سال زندان محکوم کرد.

بر اساس این گزارش دادگاه مذکور 8 لبنانی متهم به جاسوسی را به طور غیابی به حبس ابد محکوم کرد زیرا این افراد متهمند که اطلاعاتی درباره تاسیسات و پایگاه‌های لبنان در اختیار اسرائیل قرار داده‌اند.

علاوه بر این 8 نفر، یک زوج فلسطینی نیز به نامهای خانم"ح.أ" و همسرش "ح.خ" را به به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی محاکمه کرد که طی آن زن فلسطینی طی محاکمه‌ای حضوری به 3 سال و همسرش به طور غیابی به 15 سال زندان محکوم شد.

اطلاعات ارتش لبنان تاکنون شبکه‌های جاسوسی زیادی در لبنان را که با سازمان موساد همکاری داشته‌اند از جمله باندهای اصلی را متلاشی کرده است.

گزارش‌هایی که تاکنون درباره راه‌کارهای شبکه‌های جاسوسی اسرائیل در لبنان از سوی محافل گوناگون رسمی و رسانه‌ای لبنان انتشار یافته حاکی است که شبکه‌های مزبور ضمن اینکه با یکدیگر ارتباط و همکاری سازمانی ندارند، اما هدف نهایی‌شان روی شناسایی میزان استعدادهای نیروی انسانی و توانمندی نظامی مقاومت اسلامی به ویژه پس از جنگ 33 روزه سال 2006 متمرکز شده است.

به رغم گذشت چهار سال از شناسایی و دستگیری حدود 200 جاسوس لبنانی در قالب ده‌ها شبکه فعال اسرائیلی و بازجویی از آنان، مقام‌های امنیتی لبنان بر این باورند که راهکارها و شیوه‌های عملیاتی سرویس‌های جاسوسی اسرائیل در لبنان در سال‌های اخیر به قدری حرفه‌ای، پیشرفته، و پیچیده شده که بازجوها و تیم‌های تحقیق به منظور پی بردن به رازهای نهفته و پنهان تکنیک‌های به کار رفته به دلایل ذیل به چند سال بازجویی اضافی نیاز دارند.

انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900802000210

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic