سه شنبه 3 آبان 1390

جشن ملی کتاب با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود

• نوشته شده توسط: ramin h

معلمی در گفت‌وگو با فارس؛
جشن ملی کتاب با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: طبق سنوات گذشته در روز 29 آبان‌ماه جشن ملی کتاب در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار خواهد شد.

خبرگزاری فارس: جشن ملی کتاب با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود

مجدالدین معلمی معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره برنامه هفته کتاب نهاد کتابهانه‌ها توضیحاتی داد و به تشریح آن پرداخت.

معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این راستا ابراز داشت: طبق سنوات گذشته در روز 29 آبان‌ماه جشن ملی کتاب در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار خواهد شد.

به گفته معلمی، در این مرسم تقدیری از کتابداران، کتابخوانان و مجموعه همکاران فعال و برگزیده نهاد کتابخانه‌ها خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سوال که چه مسئولانی برای این جشن دعوت شده تاکید کرد: برای این جشن ملی از محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور و سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیات امنا دعوت شده تا در جشن حاضر باشند که هنوز پاسخ قطعی نگرفتیم اما پیگیر این مهم هستیم.

* گرایشات تخصصی و فرهنگی افراد در نظر گرفته می شود

معلمی درباره نوزدهمین دوره هفته کتاب تصریح کرد: نوزدهمین دوره هفته کتاب با برنامه‌های تدارک دیده شده به صورت منظم برگزار خواهد شد؛ امسال طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار شده ضمن رعایت گرایشات تخصصی افراد با کتابداران و کتابخوانان، گرایشات فرهنگی آنها را هم به عنوان یک شاخص مهم نیز در نظر بگیریم.

معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور یادآور شد؛ سعی داریم نکاتی که رهبر انقلاب به عنوان شاخص‌های بسیار مهم در حوزه کتاب و کتابداری توصیه کردند، اعمال و در شاخص‌های انتخاب آنها را رعایت کنیم.

* معیارهای معرفی کتابخوان نمونه

معلمی با اشاره به معیارهای کتابخوان نمونه عنوان کرد: کتابخوان نمونه را کتابداری می‌دانیم که سیرهای مطالعاتی مشخصی داشته باشد، کتاب را بصورت جدی پیگیری کند؛ کتابدار را نیز به عنوان مشاور امین فرض کردیم و همه شاخص‌ها را بر این اساس ارزیابی خواهیم کرد.

* برگزاری برنامه‌های علمی پژوهشی در ایام هفته کتاب

معلمی درباره دیگر برنامه‌ها خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم در هر روز ایام هفته کتاب یک برنامه پژوهشی علمی را داشته باشیم.

به گفته وی، ارسال کتاب‌ به کتابخانه‌ها به صورت منظم در حال انجام است و تغییر خاصی در ارسال خود نخواهیم داشت.

* جشن کتاب از شهرستان آغاز سپس در استان‌ها و در نهایت به تهران می‌رسد 

وی اظهار داشت: جشن کتاب از شهرستان آغاز سپس به استان‌ها و در نهایت به صورت ملی در تهران برگزیدگان نهایی معرفی خواهند شد.

* برگزاری بزرگترین مسابقه کتابخوانی با عنوان «بر کرانه غدیر»

وی افزود: مسابقه کتابخوانی ویژه هفته کتاب را خواهیم داشت؛ کتاب‌های خاصی ویژه این هفته انتخاب شده که به صورت گسترده این مسابقات برگزار خواهد شد؛ با توجه به دهه ولایت و ایام غدیر بزرگترین مسابقه کتابخوانی با عنوان «بر کرانه غدیر» را در کل کشور ساماندهی کردیم تا این مسابقه بر اساس خطبه غدیر برپا شود؛ علاقه‌مندان جهت شرکت می‌توانند به صورت آنلاین در شبکه کتابخوانان حرفه‌ای فایل آن را مشاهده کنند البته جزوه آن نیز به صورت وسیع در کتابخانه‌ها توزیع خواهد شد.
انتهای پیام/ومنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900803000505

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات