چهارشنبه 4 آبان 1390

تقدیر لاریجانی از مواضع انقلابی مورالس و دولت بولیوی در قبال رویدادهای بین‌المللی

• نوشته شده توسط: ramin h

در دیدار هیأت پارلمانی بولیوی صورت گرفت
تقدیر لاریجانی از مواضع انقلابی مورالس و دولت بولیوی در قبال رویدادهای بین‌المللی

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس شورای اسلامی با تقدیر از مواضع انقلابی دولت بولیوی و شخص مورالس در قبال رویدادهای بین‌المللی گفت: ایستادگی و پایداری دولت و ملت بولیوی در مقابل فشارها و زیاده طلبیهای قدرت‌های جهانی موقعیت و جایگاه این کشور را در روابط بین‌المللی تقویت کرده است.

خبرگزاری فارس: تقدیر لاریجانی از مواضع انقلابی مورالس و دولت بولیوی در قبال رویدادهای بین‌المللی

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار هیات پارلمانی بولیوی با اشاره به مراودات نزدیک پارلمانی ایران و کشورهای امریکایی لاتین در سال‌های اخیر گفت: رویکرد ایران توسعه همه جانبه مناسبات دوستانه به ویژه در زمینه‌های اقتصادی و پارلمانی با آمریکای لاتین است و مجلس شورای اسلامی از این راهبرد حمایت می‌کند. 

وی نقش پارلمان‌ها را در پیشبرد همکاری‌های فی‌مابین بسیار مهم خواند و با تقدیر از مواضع انقلابی دولت بولیوی و شخص مورالس در قبال رویدادهای بین‌المللی گفت: ایستادگی و پایداری دولت و ملت بولیوی در مقابل فشارها و زیاده طلبی‌های قدرت‌های جهانی موقعیت و جایگاه این کشور را در روابط بین‌المللی تقویت کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین نسبت به افزایش سطح مبادلات اقتصادی فی‌مابین ابراز امیدواری کرد و افزود: امکانات و ظرفیت‌های وسیع اقتصادی،‌ صنعتی ایران به ویژه در زمینه‌ی صدور خدمات فنی – مهندسی، صنایع کشاورزی و انرژی کمک بزرگی برای توسعه و پیشرفت بولیوی خواهد بود. 

" سیلومتره بونیفاس" رئیس گروه دوستی پارلمانی بلویوی و ایران و رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس بولیوی نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت توسعه و گسترش همکاری‌های فی‌مابین برای کشورش گفت: تجارب و دستاوردهای ایران در سال‌های پس از انقلاب اسلامی الگوی مناسبی برای برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری دولت بولیوی است.

وی ضمن ابرازخرسندی از سفر به کشورمان گفت :مذاکرات و گفت‌وگوهای هیات پارلمانی بولیوی در تهران دستاوردهای مهمی برای تقویت روابط دو کشور داشته است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900804001489

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات