چهارشنبه 4 آبان 1390

توسعه تجارت و صنعت مشکلات اشتغال و معیشت خراسان جنوبی را مرتفع می‌کند

• نوشته شده توسط: ramin h

رحیمی در مراسم بهره‌برداری از کارخانه کاشی فرزاد بیرجند
توسعه تجارت و صنعت مشکلات اشتغال و معیشت خراسان جنوبی را مرتفع می‌کند

خبرگزاری فارس: معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به مشکل خشکسالی استان خراسان شمالی گفت: دولت تلاش می‌کند در جهت جبران این مشکل تجارت و صنعت و همچنین تبادلات مرزی استان را ارتقا دهد تا کسب و کار مردم این استان رونق بگیرد.

خبرگزاری فارس: توسعه تجارت و صنعت مشکلات اشتغال و معیشت خراسان جنوبی را مرتفع می‌کند

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح کارخانه کاشی فرزاد با ابراز خرسندی از افتتاح این کارخانه اظهار داشت: ایران در زمینه تولید کاشی در جایگاه پنجم جهان قرار دارد، اما در زمینه صادرات این محصول جزو پنج کشور اول جهان نیست.

معاون اول رییس‌جمهور ادامه داد: یکی از دلایلی که در زمینه صادرات این محصول نسبت به سایر کشورها عقب هستیم، این است که تولیدکنندگان کاشی نقش و نگارها و تصاویر مورد نظر بازارهای جهانی را بکار نمی‌برند و اگر به این موضوع توجه کنند و از نقش‌ها و تصاویر متنوع استفاده نمایند، بازار فروش گسترده تری را به دست خواهند آورد.

رحیمی اظهار داشت: برای اینکه وابستگی به درآمدهای نفتی کاهش پیدا کند و بتوانیم درآمد حاصل از آن را صرف تکمیل زیرساخت‌های کشور کنیم، باید در صدد افزایش صادرات غیرنفتی باشیم که کاشی و سرامیک می‌تواند سهم عمده‌ای از این بخش صادرات کشور را به خود اختصاص دهد.

رحیمی با بیان اینکه رویکرد اصلی دور چهارم سفرهای رییس‌جمهور و هیات دولت پرداختن به مصوبات سفرهای قبلی است، گفت: در این دور از سفرها مصوبات سفرهای قبلی نهایی شده و ناهمواری‌ها و موانع پیش‌روی اجرای آنها برداشته می‌شود.

معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه رییس‌جمهور در سفرهای استانی تمام توان و انرژی خود را هزینه می‌کند، خاطرنشان کرد: احمدی‌نژاد در طول حدود شش سال چهار بار به همراه هیات دولت سفرهای رسمی به هر استان انجام داده است که این در تمام جهان بی‌نظیر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت بهبود بسته‌بندی‌ها برای صادرات، گفت:‌ کشور ما بهترین تولیدات را دارد، اما از نظر بسته‌بندی در شرایط نامطلوبی هستیم که اگر در این زمینه بیش از گذشته تلاش شود تا بسته‌بندی‌ها به صورت شکیل و مطلوب انجام شود، نقش مؤثری در جذب بازارهای جهانی و افزایش صادرات خواهد داشت.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900804001466

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic