چهارشنبه 4 آبان 1390

جانبازی با 35 تکه چدن در بدن خدمت حاجی می کند

• نوشته شده توسط: ramin h

جانبازان شهیدان زنده اند؛
جانبازی با 35 تکه چدن در بدن خدمت حاجی می کند

خبرگزاری فارس: یک زائر جانباز با 35 مدال چدنی(ترکش در بدن)، یاور حاجیها شد.

خبرگزاری فارس: جانبازی با 35 تکه چدن در بدن خدمت حاجی می کند

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به سرزمین وحی، وقتی زیر آسمان آبی شهر پیغمبر(ص) قدم می‌زنی، در اوج رنگ‌های مختلف می‌توانی یکرنگی را در صورت و بیان زائری ببینی که با تنی پر از ترکش، هم خود را اداره می‌کند، هم یاور حاجیان شده است.       
هر کدام از سیزده بازدید قبلی امیرالحاج از محل‌های اسکان زائران، علاوه بر سلام و احوالپرسی‌های نماینده رهبری با زائران و شنیدن دغدغه‌ها و پیشنهادات آنها، نکات دیگری هم داشت.
گام‌های تند زائری از کاروان مازندرانی‌ها به سوی سرپرست حجاج ایرانی، از ویژه‌های چهاردهمین حضور سرزده کارگزاران حج در اقامتگاه‌های زائران ایرانی است.
لنگرهایی که در گام‌هایش دیده می‌شد، خود می‌توانست گواه جانبازی این زائر باشد، اما وقتی این زائر خود را به حجت‌الاسلام سید علی قاضی‌عسکر معرفی می‌کرد، به ترکش‌هایی که در بدن دارد و همچنین به این‌که در این سفر معنوی به عنوان "یاور حجاج" به زائران مسن خدمت می‌کند، اشاره کرد. سیدعباس حسینی نودهی جانباز 35 درصدی است که به خاطر حضور در عملیات‌های کربلای 4 و 5 و والفجر 8، تعداد 35 مدال چدنی(ترکش) در بدن دارد.
این جانباز اواخر سال 82 برای حج تمتع ثبت‌نام کرده و امسال به همراه مادر 70 ساله‌اش توفیق تشرف به سرزمین وحی را پیدا کرده است و علاوه بر همراهی مادرش، کمک به چند مرد مسن هم‌کاروانی‌اش را نیز عهده‌دار شده است.
در حج امسال، اصطلاح "یاوران حجاج" را به افرادی مانند این زائر اطلاق می‌کنند.
این "یاور حجاج" وقتی می‌خواست نکته‌ای که باعث گام‌های تند به سوی سرپرست حجاج ایرانی شده بود، را مطرح کند، به حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر یادآور شد که اگر مشکلش شخصی بود، اصلاً به زبان نمی‌آورد.
وی با بیان اینکه مشکلی همگانی در این کاروان وجود دارد، از نبود هر گونه وسیله برقی و دستی برای شست و شوی لباس در هتل محل اسکان‌شان خبر داد. حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر نیز پس از بررسی برای رفع سریع این مشکل مهم تذکر داد.
نماینده ولی‌فقیه و سرپرست حجاج ایرانی ضمن آرزوی عاقبت به خیری برای این "یاور حجاج" که جانباز نیز است، گفت: حج شما با این خدماتی که به مادرتان و سایر زائران مسن کاروان ارائه می‌کنید، قطعاً مقبول است.
پس از خداحافظی سرپرست حجاج ایرانی با این جانباز، خبرنگار از او پرسید که اولین دعایش پس از قرارگرفتن در مقابل خانه کعبه چیست. او گفت: "از خدا می‌خواهم با ایمان کامل بمیرم."
 انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900804001468

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات