پنجشنبه 5 آبان 1390

بازخوانی قطعنامه 598 از تکرار خاطرات مجلس ششم جلوگیری می‌کند

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیر غرفه سایت 598 در گفت‌وگو با فارس:
بازخوانی قطعنامه 598 از تکرار خاطرات مجلس ششم جلوگیری می‌کند

خبرگزاری فارس: مدیر غرفه سایت 598 گفت: بازخوانی قطعنامه 598 می‌تواند برای مردم عبرتی شود تا حداقل مجدداً با خاطرات معضلاتی مانند مجلس ششم مواجه نشویم.

خبرگزاری فارس: بازخوانی قطعنامه 598 از تکرار خاطرات مجلس ششم جلوگیری می‌کند

به گزارش خبرنگار فارس از هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها محمدحسین رضایی مسئول غرفه سایت تحلیلی - خبری 598 در گفت وگو با خبرنگار فارس بیان داشت: سایت 598 مهرماه سال 88 در وقایع فتنه توسط جمعی از طلاب و دانشجویان قم افتتاح شد. رویکرد سایت تحلیلی - خبری 598 براساس جنگ فرهنگی است، چرا که قطعنامه 598 پایان جنگ نظامی و شروع جنگ فرهنگی بود و حضرت امام"ره" آرمانی‌ترین مبانی انقلاب را در پیامی که به مناسبت قطعنامه به حجاج دادند، منتقل کردند. 

رضایی با بیان اینکه قطعنامه 598 یک عبرت است گفت: سایت تحلیلی - خبری 598 در دومین سال پیاپی تیرماه امسال نیز همایش ملی قطعنامه 598 را برپا کرد که بالغ بر 100 مقاله به دبیرخانه ارسال شد که حداقل 10 مورد از آن در حد دکترا بود.

وی اظهار داشت: از ویژگی‌های این همایش برگزاری نشست هایی با نگاه کرسی‌های آزاداندیشی با حضور موافقین و مخالفین قطعنامه 598 است. سال گذشته سردار علایی و استاد میرباقری میهمان نشست بودند. در سال جاری نیز سردار کوثری و دکتر ملکی از مدعوین این همایش بودند.

رضایی ادامه داد:‌ دکتر ملکی که آن زمان معاون امور خارجه و از امضاکنندگان قطعنامه بود قبل از شروع همایش حضور خود را لغو کرد.

وی در پاسخ به علت لغو حضور ملکی بیان داشت: آقای ملکی در تماس با دبیرخانه اعلام کرد که شما بنا دارید علیه آقای هاشمی جوسازی کنید و به این علت حاضر به حضور نشد در صورتی که ما به هیچ عنوان دنبال مقصر فردی نیستیم.

رضایی با توجه به شعار همایش توضیح داد: رویکرد امسال دبیرخانه "مبانی دفاع در اندیشه امام خمینی" بود، یعنی از صحبت‌های حضرت امام"ره" مبانی دفاع استخراج شوند، البته در این بین به بسیاری از سؤالات نیز پاسخ داده شد.

وی اظهار داشت: در این مدت دو ساله بیش از هشتاد مصاحبه از تأثیرگذاران جنگ اعم از سیاسیون، نظامیون و روحانیون گردآوری شده است که بسیاری از ابهامات را روشن کرده و البته پس از گذشت بیست و اندی سال علی‌القاعده دیگر موضوع محرمانه‌ای نباید باقی مانده باشد.

رضایی افزود: هدف و تلاش ما در سایت 598 عبرت گرفتن از آرمان‌ها و صحبت‌های امام"ره" است تا الگوی راه ما قرار گیرد و حضرت امام مطرح می‌کنند که طبق اطلاعاتی که فرماندهان به من دادند، چنین تصمیمی گرفته‌ام.

وی با بیان اینکه با تمام این تفاسیر امام"ره" از قطعنامه تعبیر به جام زهر کرده‌اند گفت: البته در این میان کارشکنی‌های مسئولین زیادی مشخص شده است که تمام این موارد باید برای مردم عبرت شود تا حداقل مجدداً با معضلاتی مانند مجلس ششم مواجه نشویم.

رضایی در خصوص ویژگی خاص این سایت اظهار داشت: رویکرد ما علاوه بر بازخوانی دفاع مقدس، جنگ نرم است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900804000832

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات