پنجشنبه 5 آبان 1390

مجلس هشتم نسبت به مجلس هفتم دچار عقب گرد شد

• نوشته شده توسط: ramin h

حجت‌الاسلام رسایی در نشست غرفه خبرگزاری فارس:
مجلس هشتم نسبت به مجلس هفتم دچار عقب گرد شد

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام رسایی گفت: انتظار همگان این بود که مجلس هشتم یک پله بالاتر از مجلس هفتم قرار بگیرد، اما متأسفانه مجلس هشتم با عملکرد و رویکردهایی که از خود در برخی از بزنگاه‌ها نشان داد، دچار عقب‌گرد شد.

خبرگزاری فارس: مجلس هشتم نسبت به مجلس هفتم دچار عقب گرد شد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حمید رسایی عضو مؤسس جبهه پایداری و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه خبرگزاری فارس و در جمع بازدیدکنندگان از هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها به تبیین عملکرد مجلس هشتم پرداخت و در این باره اظهار داشت: مجلس هشتم تفاوت‌هایی با مجلس هفتم داشت. قبل از مجلس هفتم، مجلس ششم بر سر کار بود که امروز چهره‌های اصلی آن را در رسانه‌های بیگانه و یا در سازمان‌های مرتبط با سازمان‌های جاسوسی دشمن می‌بینیم. با این وجود مجلس هفتم یک نعمت بود.

وی گفت:‌ بعد از مجلس هفتم انتظار همگان این بود که مجلس هشتم یک پله بالاتر از مجلس هفتم قرار بگیرد و همه ما نیز به این امید زیادی داشتیم اما متأسفانه مجلس هشتم با عملکرد و رویکردهایی که از خود در برخی‌ از بزنگاهها نشان داد، دچار عقب‌گرد شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتظار از مجلس اصولگرا و فراکسیون اکثریت آن با 200 عضو این بود که مبتنی بر تفکر اصولگرایانه که بر محور تکلیف استوار است عمل کند و تکلیف چیزی جز خط مشی رهبر فرزانه انقلاب و به فکر مردم و طبقه مستضعف بودن، چیزی دیگری نیست.

حجت‌الاسلام رسایی افزود:‌ متأسفانه از همان روزهای اول مجلس هشتم در بحث فراکسیون اصولگرایان مباحثی از سوی برخی مطرح شد که موجب شد ترکیب اصولگرایان به صورت استانی در هیئت رئیسه این فراکسیون قرار گیرند ولی این طرح با اشکال بزرگی مواجه بود چرا که مبتنی بر نگاه اصولگرایانه این افراد نبود بلکه یک سهمیه‌بندی بود.

وی اضافه کرد: برخی از افراد در هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان حاضر شدند که تفکر اصولگرایانه ندارند و اینها امتحانی را برای نشان دادن درجه اصولگرا بودن‌شان پس نداده بودند به همین دلیل در ادامه وقایع تأسف‌باری مانند وقف اموال دانشگاه آزاد و به تعویق افتادن طرح نظارت بر نمایندگان و مواضع منفعلانه در فتنه 88 را شاهد بودیم.

عضو مؤسس جبهه پایداری انقلاب اسلامی با تبیین برخی وقایع فتنه 88 و حمایت همه‌جانبه دشمنان اسلام از سران و اصحاب آن گفت:‌ با وجود روشن بودن صف‌بندی‌ها در همین مجلس اصولگرا شاهد بودیم که برخی از همین افراد برای شخصی از سران فتنه ستاد انتخاباتی بنا کردند.

وی به عنوان مثال گفت: در همین مجلس در اسفند سال 88 طرحی به مجلس آمد که طبق آن تعرفه خودروهای وارداتی کاهش پیدا می‌کرد. ظاهر این طرح ایجاد رقابت میان خودروسازان داخلی و خارجی بود ولی در پشت آن رفت‌وآمد برخی سرمایه‌داران با برخی از این نمایندگان مشهود بود.

حجت‌الاسلام رسایی ادامه داد: واقعیت این بود که تعداد 5 هزار خودرو  هیوندا در جایی انبار شده بود و با تصویب این طرح از هر ماشین مبلغی حدود 5 میلیون تومان سود عاید آن سرمایه‌داران ‌شد.

وی با بیان اینکه وجود فساد در هر نظام سیاسی طبیعی است، گفت: مشکل بر سر وجود فساد نیست بلکه مشکل آنجا ایجاد می‌شود که فساد دیده شود ولی برای مقابله با آن اقدامی صورت نگیرد و این برای یک مجلس اصولگرا عیب بسیار بزرگی است.

این نماینده مجلس در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا برخی افراد، اعضای جبهه پایداری را متهم به برخی مسائل می‌کنند، گفت:‌ حق اقتضا می‌کند که بر یک فعالیت و رقابت اجتماعی مانند انتخابات اتحاد و اجتماع صورت گیرد ولی ساز و کار وحدت باید به گونه‌ای باشد که فقط اتحاد در رأس تشکل‌ها صورت نگیرد بلکه اتحاد باید به گونه رخ دهد که وحدت در بدنه نیز ایجاد شود.

وی با یادآوری ساز و کار 5+6 در انتخابات گذشته گفت: این ساز و کار قرار بود در ساز و کار 7+8 در انتخابات مجلس نهم نیز پیاده شود ولی با وجود سهم‌خواهی برخی افراد این ترکیب به مشکل خورده است.

این نشست همچنان ادامه دارد...
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900805000846

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic