پنجشنبه 5 آبان 1390

جلیلی: در کنار بازسازی فیزیکی دوران مقدس به فرهنگ‌سازی نپرداختیم

• نوشته شده توسط: ramin h

هجدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها/
جلیلی: در کنار بازسازی فیزیکی دوران مقدس به فرهنگ‌سازی نپرداختیم

خبرگزاری فارس: فعال رسانه و پیشکسوت روزنامه اطلاعات گفت: دلیل کمرنگ نشان داده شدن اهداف دفاع مقدس، عدم فرهنگ‌سازی در کنار بازسازی فیزیکی دوران دفاع مقدس است.

خبرگزاری فارس: جلیلی: در کنار بازسازی فیزیکی دوران مقدس به فرهنگ‌سازی نپرداختیم

قادر جلیلی از فعالان رسانه و پیشکسوت روزنامه اطلاعات در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: صفحه پایداری روزنامه اطلاعات از صفحاتی است که از ابتدای دفاع مقدس به انعکاس این رویداد پرداخته است.

وی بیان داشت: متاسفانه بعضی از نشریات و روزنامه‌ها رشادت‌های دوران دفاع مقدس را انعکاس نداده و اعتقاد دارند که دیگر مخاطبی ندارند اما معتقدم که افکار آنها که شجاعانه رفتند و به شهادت رسیدند و کسانی که امروز سند افتخار آن دوران در میان ما هستند باید زنده نگه داشته شوند.

جلیلی ادامه داد: باید به یادآوریم که برای چه چیزی انقلاب کردیم؛ آیا باید کسانی را که زندگی و همه مال و جان خود را در راه دفاع از میهن و ناموس این مرز و بوم فدا کردند به همین زودی فراموش کرد؟
 
این پیشکسوت و بسیجی در حوزه رسانه تصریح کرد: باید به نسل آینده پاسخگو باشیم که ما دفاع کننده بودیم و آغاز کننده جنگ نبودیم.

وی دلیل اینکه چرا اهداف مقدس کمرنگ نشان داده می‌شود، اظهار داشت: ما بعد از جنگ در کنار بازسازی فیزیکی به فرهنگ‌سازی نپرداختیم در صورتی که می‌توانستیم در همان مناطق فرهنگ‌سازی کنیم که البته نمونه موفق در این زمینه همین کاروان‌های راهیان نور است که خانواده‌ها را به بازدید از مناطق جنگی برده و باعث می‌شود بسیاری از افراد پس دیدن این مناطق دچار تحول شوند.

جلیلی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کشورهای اسلامی با سرلوحه قرار دادن انقلاب اسلامی‌مان به قیام می‌پردازند و اهداف خودشان را در قالب‌های اسلامی دنبال می‌کنند چرا عده‌ای درصدد هستند که به ادبیات پایداری کمتر پرداخته شود؟ البته شاید عده‌ای بگویند که این‌طور نیست که در پاسخ باید گفت جای شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان در میان صفحات پرزرق و برق روزنامه‌ها و مجلات کجاست؟
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900805000851

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic