پنجشنبه 5 آبان 1390

افزایش بهره‌گیری از حمل و نقل ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام‌خمینی (ره)

• نوشته شده توسط: ramin h

افزایش بهره‌گیری از حمل و نقل ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام‌خمینی (ره)

خبرگزاری فارس: با بارگیری بیش از 14 هزار و 500 واگن جهت حمل و نقل انواع کالا طی هفت ماهه سال جاری در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره)، بهره‌گیری از توان حمل و نقل ریلی طی هفت ماهه نخست سال جاری 86 درصد رشد نسبت به مدت مشابه درسال گذشته داشته است.

خبرگزاری فارس: افزایش بهره‌گیری از حمل و نقل ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام‌خمینی (ره)

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، «علیرضا خجسته» معاون دریایی و بندری ‌اداره کل بندر امام خمینی (ره)، ضمن اعلام این خبر‌، وزن کالاهای جابه‌جا شده از طریق واگن را طی این مدت بیش از 770 هزار تن عنوان کرده و افزود: این مقدار بیش از 77 درصد رشد در مقیاس وزن نسبت به مدت مشابه در سال گذشته برخوردار بوده است‌.
وی حمل یکسره و حمل از انبار انواع غلات ،روغن‌های گیاهی و صنعتی‌، پودر آهن‌، کود شیمایی و آهن‌آلات را از جمله کالاهایی برشمرد که طی این مدت توسط واگن بارگیری شده است.
وی در خصوص افزایش این نوع حمل و نقل در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) تصریح کرد: اقبال و توجه وارد کنندگان کالا به حمل و نقل ریلی از جمله شرکت‌های فولاد خوزستان‌، پشتیبانی امور دام کشور، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی جهت حمل محموله‌های وارداتی از طریق راه‌آهن موجب رشد چشم‌گیر جابه‌جایی ریلی در این مجتمع بندری شده است‌.
معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ، گستردگی بیش از 120 کیلومتر راه آهن داخلی در سطح مجتمع بندری امام خمینی (ره)، اتصال به راه‌آهن سراسری کشور‌، وجود راه‌آهن در اکثر مراکز جمعیتی و مصرف در نیمه غربی کشور و هزینه کمتر حمل با واگن نسبت به کامیون را از دلایل توجه واردکنندگان کالا به حمل و نقل ریلی عنوان کرده و بیان داشت‌‌ پیش بینی می‌شود استفاده از حمل کالا با واگن طی ماه‌های آینده رشد بیشتری پیدا کند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900805000401

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات