پنجشنبه 5 آبان 1390

ابلاغ 150 میلیون ریال اعتبار به استان‌ها برای درختکاری در حریم راه‌ها

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیر پرو‍ژه درختکاری راه‌های کشور‌ خبر داد:
ابلاغ 150 میلیون ریال اعتبار به استان‌ها برای درختکاری در حریم راه‌ها

خبرگزاری فارس: مدیر پرو‍ژه درختکاری حاشیه راه‌های کشور از ابلاغ 150 میلیون ریال اعتبار به استان‌ها برای درختکاری در حریم راه‌ها خبر داد و گفت: کشت نهال در حریم راه‌های شریانی کشور، علاوه بر توسعه فضای سبز، در کاهش تصادفات و ارتقای ایمنی تردد مؤثر است.

خبرگزاری فارس: ابلاغ 150 میلیون ریال اعتبار به استان‌ها برای درختکاری در حریم راه‌ها

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی، محمد تقی جوان شورابی در جلسه هم اندیشی ایجاد فضای سبز و منظرآرایی در حریم راه های کشور با حضور پیمانکاران فعال در پروژه‌های راهسازی، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی، درختکاری حاشیه راه‌ها را از امسال به طور جدی در دستور کار قرار داده و در مرحله اول با ابلاغ 150 میلیون ریال اعتبار به استان‌ها، عقد قرار داد مطالعات آن شروع شده است.
وی با اشاره به اینکه طرح مذکور، امسال با حضور وزیر راه و شهرسازی به طور نمادین در استان گلستان آغاز شد، ادامه داد: توانمندی پیمانکاران بخش راهسازی و شرایط آب و هوایی استان گلستان به گونه‌ای است که می‌تواند این استان، پایلوت و آغاز کننده توسعه این حرکت با استفاده از توانمندی بخش خصوصی و NGO ها در کشور باشد.
در ادامه این مراسم دبیر پروژه درختکاری راه‌های کشور نیز ‌خاطرنشان ساخت: تأمین نیروی انسانی و اعتبار مورد نیاز، فاصله کشت، نوع نهال، نوع کشت، چگونگی آبیاری و گنجاندن این پروژه در قالب مناقصه و قرارداد در هنگام اجرای این پروژه مد نظر قرار خواهند گرفت.
‌حسین محبوبی متذکر شد: تشکیل نهاد مردمی (NGO) با هیئت مؤسس و اساسنامه در صورت تامین اعتبارات لازم، تشکیل کارگروهی مرکب از کارشناسان اداره کل، پیمانکار و مشاوران مربوطه و انجام مطالعات کارشناسی، راهکارهایی هستند که برای اجرای مطلوب این پروژه پیشنهاد می‌شود.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900805000402

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic